Team Secret z Michałem Nishą Jankowskim wygrał ESL One w Katowicach

Publiczność jak zwykle dopisała żywiołowo dopingując na trybunach. Trudno się temu dziwić, podobną okazję ostatni raz polscy kibice mieli w 2014 roku, kiedy Virtus.pro wygrywał w turnieju “CS:GO”. Dziś ten sukces po 5 latach powtórzył zespół Michała Nishy Jankowskiego. Team Secret był nie do zatrzymania, o czym świadczy, że w całym turnieju stracił tylko jedną mapę remisując w fazie grupowej 1:1 z zespołem OG.
Team secret odbiera puchar doty 2 w katowicach
Team secret odbiera puchar doty 2 w katowicach

Ludwig "zai" Wåhlberg - MVP Doty 2 w Katowicach
Ludwig “zai” Wåhlberg został MVP turnieju w Katowicach (fot. Aleksandra Grendys)

Tegoroczny ESL One to tzw. minor, czyli turniej o niższej randze. Jednak niezależnie od tego, dla wszystkich polskich zawodników występ w katowickim Spodku jest jednym z najważniejszych wydarzeń w roku. Zwłaszcza, że pula nagród to ponad milion złotych (300 tysięcy dolarów). Team Secret zainkasował z tej kwoty 480 tysięcy złotych (125 tysięcy dolarów).

“Dota 2” to darmowa gra z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Zawodnicy kierują wybranym przez siebie bohaterem i dążą do zniszczenia głównego budynku drużyny przeciwnej chronionego przez wieżyczki i sprzymierzone jednostki kierowane przez SI (tzw. miniony). Gracze za eliminowanie minionów i niszczenie budynków wroga otrzymują doświadczenie i złoto, które mogą wydać na przedmioty. | CHIP

Więcej:e-sport