Twórcy Twierdzy zapowiedzieli nową grę

Wydana w 2001 roku "Twierdza" była bardzo innowacyjnym i docenionym przez graczy tytułem. Teraz brytyjskie Firefly Studios ogłasza, że zabierze nas na wycieczkę w czasy starożytności i imperium, które zrobiło z Morza Śródziemnego swoją wewnętrzną sadzawkę.

„Romans: Age of Caesar” to symulacja budowy miasta. „Nie od razu Rzym zbudowano” mówi stare przysłowie, a twórcy dodają do tego: „i na pewno nie w pojedynkę”. W grze nad odbudową miasta czuwać będziemy nie sami, a wraz z innymi graczami (łącznie może grać razem do 16 osób). Wszyscy wcielą się w rolę gubernatorów, którzy dzieląc się zasobami odbudowują Rzym i przywracają szlaki handlowe z innymi miastami Imperium Rzymskiego. Oprócz współpracy gracze będą również wchodzić w konflikt (głównie polityczny, ale nie tylko) z innymi gubernatorami, a wszystko to odbywać się ma w ramach tej samej gry.

Nowej grze będzie zapewne bliżej do „Stronghold Kingdoms” niż klasycznych wydań „Twierdzy”. W 2007 roku Firefly Studios stworzyło grę, która dekadę później trafiła na urządzenia mobilne. W szczytowym okresie ponad sześć milionów graczy grało w mobilne „Stronghold Kingdoms”. Twórcy zapewne liczą na podobny sukces „Romans: Age of Caesar”. Już wiadomo, że gra trafi ostatecznie zarówno na PC, jak i urządzenia mobilne. Premiera jeszcze w tym roku. Rejestrując się na stronie gry można zapisać się do beta-testów. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.