wanna kicks

Wanna Kicks – wirtualna przymierzalnia butów

Kupując w sieci ubrania i buty nigdy nie wiemy jak dany model będzie rzeczywiście na nas leżał. Tutaj z pomocą przychodzą aplikacje wykorzystujące rozszerzoną rzeczywistość takie jak Wanna Kicks, która pojawiła się na iOS.

Zasada działania Wanna Kicks jest prosta. Uruchamiamy aplikację, wybieramy interesującą nas parę butów i kierujemy smartfon na nasze stopy w skarpetkach. Na podglądzie z aparatu oprogramowanie nakłada wirtualny model butów. Możemy do woli zmieniać kąt widzenia, a nawet chodzić – efekt będzie stale widoczny w kamerze. W ten sposób sprawdzimy, czy dany but pasuje do naszych spodni czy kurtki tak, jak nam się wydawało, czy może lepiej postawić na inny kolor lub typ obuwia.

Na razie wybór modeli jest mocno ograniczony. Znajdziemy tam głównie obuwie sportowe marek takich jak New Balance, Yeezy, Adidas i Nike. Ale w miarę zainteresowania użytkowników Wanna Kicks prawdopodobnie udostępni więcej trójwymiarowych butów. Projekt jest efektem pracy białoruskiego startupu Wannaby, który obrał sobie na cel polepszenie doświadczeń związanych z zakupami online. W przyszłości możemy zatem liczyć na więcej ciekawych rozwiązań opartych o rozszerzoną rzeczywistość.

Reklama

Już teraz wiele sklepów internetowych oferuje opcję bezpłatnego zwrotu towaru. Aplikacje AR mogą pomóc zaoszczędzić czas związany z wyborem danego produktu i prawdopodobnie zmniejszą odsetek niezadowolonych klientów. Wannaby nie jest pierwszą firmą, która dostrzegła potencjał AR w e-commerce. Wcześniej mogliśmy obejrzeć m.in. jak meble z IKEI czy też produkty z Amazonu wyglądają w naszych domach przed ich zakupem. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.