ASUS wyjaśnia sytuację z trojanem ShadowHammer

Pisaliśmy dzisiaj o programie ASUS Live Update, który w ubiegłym roku nie tylko aktualizował sterowniki producenta, lecz pobierał trojany na wybrane urządzenia. Firma postanowiła odnieść się do sprawy:
asus
asus

ASUS Live Update jest zastrzeżonym narzędziem dostarczanym z notebookami ASUS, aby zapewnić, że system zawsze korzysta z najnowszych sterowników i oprogramowania firmy ASUS. Pewna liczba urządzeń została zainfekowana szkodliwym kodem poprzez wyrafinowany atak na nasze serwery Live Update, próbując dotrzeć do określonej i wąskiej grupy użytkowników. Obsługa klienta ASUS kontaktuje się z dotkniętymi użytkownikami i zapewnia pomoc w celu usunięcia zagrożeń bezpieczeństwa.

Firma ASUS zaimplementowała także poprawkę w najnowszej wersji (wersja 3.6.8) oprogramowania Live Update, wprowadziła wiele mechanizmów weryfikacji bezpieczeństwa, aby zapobiec wszelkim szkodliwym manipulacjom w postaci aktualizacji oprogramowania lub innych środków, a także zaimplementowała ulepszony mechanizm szyfrowania. Jednocześnie zaktualizowaliśmy i wzmocniliśmy naszą architekturę oprogramowania typu serwer-klient, aby zapobiec podobnym atakom w przyszłości.

Ponadto stworzyliśmy narzędzie online do diagnostyki zabezpieczeń, aby sprawdzić systemy, których dotyczy problem. Zachęcamy użytkowników do uruchomienia go jako środek ostrożności. Narzędzie można znaleźć tutaj.

Użytkowników, którzy mają dodatkowe obawy, prosimy o kontakt z działem obsługi klienta ASUS.

 

Więcej:Asusluki