Huawei wynosi mobilną fotografię nocną na nowy poziom

Większy z modeli otrzymał ekran OLED o przekątnej 6,5″ o rozdzielczości FullHD+, mniejszy – 6,1″. W obu zastosowano wcięcie w ekranie w kształcie niewielkiej łzy, w której kryje się przedni aparat fotograficzny. Skaner linii papilarnych oraz głośnik trafiły pod wyświetlacz. Jedynym trendem jaki ominął flagowce Huawei jest 5G – takiej łączności nie znajdziemy w żadnym z modeli.
huawei p30
huawei p30

huawei p30 pro
Tego wariantu kolorystycznego nie zobaczymy w Polsce (fot. Huawei)

Główny nacisk położono na możliwości fotograficzne. P30 Pro to pierwszy smartfon wyposażony w sensor RYYB, który może rejestrować do 40% więcej światła. W połączeniu z podwójną stabilizacją optyczną, ISO na poziomie 409600 (4-krotnie więcej niż w P20 Pro) i sztuczną inteligencją smartfon pozwala wykonać z ręki wysokiej jakości zdjęcia nocne, nawet z długim czasem naświetlania. Cztery obiektywy w smartfonie dają użytkownikowi dużą swobodę. Do wyboru mamy główny obiektyw o rozdzielczości 40 MP i przysłonie f/1.5, szerokokątny obiektyw o rozdzielczości 20MP i przysłonie f/2.2, teleobiektyw o rozdzielczości 8MP i kamerę typu ToF do mierzenia odległości, która odpowiada za efekt rozmycia tła, a także do tworzenia trójwymiarowych modeli.

huawei p30 pro
Wartość ISO jest imponująca (fot. CHIP)

Dużym postępem jest także 5-krotny zoom optyczny, oraz 10-krotny hybrydowy. Dla osób, którym zależy na największych zbliżeniach kosztem utraty jakości przygotowano 50-krotny zoom cyfrowy. Z przodu znajdziemy 32-megapikselowy aparat do selfie z przysłoną f/2.0. Nowością jest funkcja Dual-View, która pozwala zarejestrować filmy pochodzący z aparatu szerokokątnego i teleobiektywu. Wygodnie zrobimy też zdjęcia płynącej wody z długim czasem naświetlania – do takich ujęć przygotowano osobny tryb. W testach Dx0Mark P30 Pro osiągnął aż 112 punktów, zostając nowym królem mobilnej fotografii.

huawei p30
Dual View, czyli jednoczesne nagrywanie ujęć z 2 kamer (fot. CHIP)

Ciekawą funkcją jest tzw. OneHop, czyli opcja prostego i szybkiego przenoszenia plików na komputer. Wystarczy przyłożyć smartfon do laptopa, by błyskawicznie (500 zdjęć w minutę) przenieść dane. Minusem jest to, że technologię póki co wspiera jedynie MateBook 13. Jeżeli chodzi o baterię P30 Pro otrzymał akumulator o pojemności 4200 mAh, który od zera do 70% naładuje się w ciągu 30 minut. Smartfon obsługuje też funkcję bezprzewodowego ładowania 15W w tym także ładowania zwrotnego.

OneHop, czyli szybkie wysyłanie danych między smartfonem, a MateBookiem (fot. Huawei)

Pozostałe podzespoły nie stanowiły tajemnicy już wcześniej. Obydwa smartfony pracują pod kontrolą Kirina 980. W P30 Pro możemy wybrać między 6/8 GB RAM-u i 128/256 GB pamięci wewnętrznej, natomiast do P30 trafi wyłącznie konfiguracja 6 GB RAM + 128 GB pamięci wewnętrznej. Smartfony różnią się także odpornością na zachlapania – droższy model ma certyfikat IP68, a tańszy jedynie IP53.

Huawei P30 Pro (wersja 8+256G) dostępny jest na polskim rynku w czterech wariantach kolorystycznych: opal, aurora niebieski i czarny, natomiast bursztynową wersję będzie można kupić tylko w sklepie Huawei Warszawa w Arkadii. Model Huawei P30 Pro w wersji 6+128GB dostępny jest w trzech kolorach: opal, aurora niebieski i czarny – tak samo jak model P30. Polskie ceny wyglądają następująco:

  • Huawei P30 Pro (wersja 8+256G): 4 299 PLN
  • Huawei P30 Pro (wersja 6+128G): 3 799 PLN
  • Huawei P30: 2 999 PLN

Przeczytaj nasze pierwsze wrażenia z użytkowania Huawei P30 Pro