Latający skuter The Speeder trafił do przedsprzedaży

The Speeder przypomina futurystyczny ścigacz z filmów SF takich jak “Wyspa” czy “Gwiezdne Wojny”. Pojazd jest zasilany olejem napędowym. Dosiada się go w sposób podobny do motocykla, ale w znacznie bardziej pochylonej pozycji. Kierujący przy użyciu rąk steruje drążkami. Speeder ma 12-calowy ekran dotykowy oraz systemy radiowe powietrze-powietrze i powietrze-ziemia. Prowadzenie ścigacza ułatwia technologia automatycznej stabilizacji.
the speeder
the speeder

Pojazd pozwala wznieść się na wysokość nawet 5000 metrów, choć, jak przypomina producent, w tym przypadku konieczny byłby system dotleniający pilota. Maksymalna prędkość Speedera oscyluje w granicach 240 km/h, a czas lotu na jednym tankowaniu wyniesie od 10 do 22 minut (obydwa parametry jednak zależnie m.in. od wagi użytkownika). Pojazd może unieść pilota z bagażem nieprzekraczającym 113 kilogramów. Latający skuter da sobie radę w lekkim deszczu.

Na stronie producenta możemy przeczytać, że The Speeder nie ma jeszcze certyfikatu do lotów. Docelowo będzie dostępny w dwóch wersjach – ultralekkiej (obsługa bez specjalnych uprawnień) i eksperymentalnej (wymagana licencja pilota). Firma nie podaje, jakie są techniczne różnice między pojazdami. Nie znamy także na razie daty premiery urządzenia. Na www brakuje zdjęć czy filmów ze Speederem, zatem prace nad ścigaczem mogą być w tej chwili na wczesnym etapie. Pod względem zaawansowania produkcji rosyjski dron osobowy Kałasznikow czy Kitty Hawk finansowany przez Larry’ego Page’a z Google’a wydają się być o parę kroków dalej. | CHIP

Więcej:pojazdy