Lime ostrzega przed usterką w swoich hulajnogach

Debiutująca ubiegłej jesieni w Polsce firma Lime wykryła usterkę, która sprawia, że podczas szybkiej jazdy pojazd może gwałtownie zahamować i zrzucić kierującego. Nie jest to zamierzone działanie firmy w celu ograniczenia prędkości.

Hulajnogi elektryczne z ubiegłym rokiem stały się bardzo popularne w Polsce, a to za sprawą wypożyczalni Lime. W Warszawie i Wrocławiu można spotkać te pojazdy w wielu miejscach i to nie tylko w centrum. Hulajnogi dostępne na amerykańskich ulicach zaczęły „dokonywać zamachów” na swoich kierowców. Zgłoszono tam kilka przypadków, w których pojazd gwałtownie zahamował zrzucając i raniąc kierującego. Lime zajęło stanowisko w tej sprawie, wyjaśniając, że błąd pojawiał się w bardzo rzadkich przypadkach i to zazwyczaj, gdy „rajdowiec” szarżował z maksymalną prędkością, często nie zważając na wyboje i inne przeszkody na drodze. Taka jazda powodowała nagłe zablokowanie przedniego koła, a co za tym idzie wywrócenie pojazdu wraz z kierującym.

Hulajnogi dostępne w wypożyczalni Lime (fot. Twitter.com)

Firma przekonuje, że problem nie jest powszechny, ponieważ tylko 0.0045 procent użytkowników spotkało się z tą usterką. Natomiast wciąż ostrzega kierowców by używali sprzętu ostrożnie i przed jazdą dokładnie sprawdzali hamulce. Lime dodało, że rozpoczęło działania mające na celu naprawienie problemu poprzez aktualizację oprogramowania. Należy jednak pamiętać, że nie wszystkie pojazdy są uaktualniane w tym samym momencie i wciąż mogą pojawić się przypadki usterki.

Jak widać hulajnogi elektryczne rozpoczęły „bunt maszyn” i coraz częściej sprawiają problemy, bowiem to nie pierwszy przypadek kiedy odmawiają one posłuszeństwa kierującym. Niedawno pisaliśmy o hulajnogach Xiaomi, nad którymi hakerzy mogą przejąć kontrolę przez niedopatrzenie w systemie zabezpieczeń. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.