Niebawem debiut Huawei Nova 4e – czyli P30 Lite?

Macie już dość wersji Lite wszelkich flagowców? Nie zawsze są złe, często mają znakomitą relację możliwości do ceny, a mniej wprawny obserwator nie odróżni ich od zaawansowanego, topowego telefonu (dwukrotnie droższego niż przeciętny komputer). Jednakże wiele osób reaguje już alergicznie na kolejne Lite’y. Huawei postanowiło więc zastąpić to słowo literą e. Nova 4e pojawi się 14 marca.
Niebawem debiut Huawei Nova 4e – czyli P30 Lite?

Smartfon napędzany będzie przez układ SoC Kirin 710, który zostanie połączony z 4 lub 6 GB pamięci RAM. Model dostanie system Android 9.0 z nakładką EMUI 9.0.1. Przestrzeń na dane to 128 GB. 6,15-calowy wyświetlacz LCD telefonu Huawei ma rozdzielczość 2312 x 1080 pikseli.

Specyfikacja, która wyciekła do sieci nie zawiera niestety danych dotyczących aparatów fotograficznych (graf. Mysmartprice)

Nova 4e będzie oferowana w trzech kolorach: Magic Night (zapewne czarny), Bird Blue (prawdopodobnie niebieski) i Pearl White (najpewniej biały). Urządzenie otrzyma baterię o pojemności 3340 mAh z obsługą szybkiego ładowania. Nie ma na razie informacji na temat aparatów zamontowanych w smartfonie Huawei. Nieoficjalnie mówi się, że w środku znajdziemy aż 32-megapikselową przednią kamerę. Znając azjatyckich producentów, będzie on wyposażony w funkcje wygładzające zarejestrowany obraz – do granic absurdu.

Nova 4e to tak naprawdę w zamyśle koncernu z Shenzhen wczesny debiut odchudzonego przyszłego flagowca P30?

Premiera zaplanowana na najbliższy czwartek dotyczy rynku chińskiego. Na rynek globalny Nova 4e ma podobno trafić pod nazwą… P30 Lite. Zatem przed wersjami Lite chyba jednak nie uciekniemy. A całą grupę flagowców P30 Huawei pokaże w Paryżu 26 marca. W wydarzeniu będzie uczestniczył wysłannik CHIP-a Konstanty Młynarczyk. | CHIP