NVIDIA szykuje GeForce’a RTX 2050?

Odkąd NVIDIA podzieliła GeForce’y na GTX’y i RTX’y oferta producenta wydaje się nieco szerszą niż dotychczas, zwłaszcza w segmencie średnim. Wszystkie karty generacji Turing mają wiele wspólnych cech, ale to obecność obsługi ray tracingu i DLSS jest tym, co decyduje o przynależności do jednej lub drugiej serii. Najsłabszym RTX’em miał być model GeForce RTX 2060, a tymczasem Dell na swojej stronie, w opisie laptopa G5 15 ujawnił model karty graficznej nazwany RTX 2050.
nvidia logo
nvidia logo

GeForce RTX 2050? Taka karta graficzna wywołałaby dziwną sytuację na rynku (fot. pcgamesn)

Producentom zdarzają się wpadki w treści umieszczanej na stronach internetowych. Nawet tym największym. Tak też jest w tym przypadku, o czym świadczy dość szybka poprawka wprowadzona przez Della. Wygląda na to, że ktoś w Dellu wprowadzając dane do nowej wersji modelu G5 15 wpisał kartę graficzną pochodzącą z pogłosek czyli RTX 2050. Miejsce takiej karty musiałoby znajdować się właściwie tam, gdzie jest GTX 1660 Ti. Dublowanie oferty, zwłaszcza w kontekście coraz częściej pojawiających się informacji o GeForce GTX 1650, spowodowałoby  przesadne nagromadzenie kart w średnim segmencie. GeForce’y GTX 1660 Ti, GTX 1660 i GTX 1650 – a obok nich RTX 2050. Taka sytuacja byłaby co najmniej dziwna.

GeForce RTX 2050 okazał się być GTX 1660 Ti (fot. pcgamesn)

Sprawa wyjaśniła się dość szybko, bowiem Dell poprawił kłopotliwą informację i obecnie znajduje się tam… GeForce GTX 1660 Ti. Tym samym mamy niemal oficjalne potwierdzenie, że mobilna wersja niedawno zaprezentowanej karty graficznej NVIDII ukaże się wkrótce, a jednym z producentów, którzy ją wprowadzą, jest amerykański Dell. | CHIP