Orange wprowadza do oferty eSIM w zegarku

Usługa „Ekstra karta eSIM”, którą operator właśnie wprowadził na rynek, pozwala na korzystanie na smartwatchu z tego samego numeru telefonu, co na smartfonie. Nie oznacza to więc konieczności tego, by telefon był gdzieś obok, sparowany poprzez Bluetooth – eSIM czyni ze smartwatcha urządzenie znacznie bardziej niezależne. Ponieważ nie jest to po prostu kopia karty SIM, a raczej jej cyfrowa wersja, jej wprowadzenie lub nie zależy wyłącznie od operatorów. Niestety, jak dotąd, brakowało podobnej oferty na polskim rynku. Usługę udostępniono na smartwatchach Samsung Galaxy Watch LTE.
Orange wprowadza do oferty eSIM w zegarku

Smartwatch wyposażony w wirtualną kartę SIM może w wielu sytuacjach w pełni zastąpić telefon. To rozwiązanie docenią w szczególności te osoby, które chcą pozostać w kontakcie, ale nie zawsze chcą lub mogą mieć przy sobie smartfon, np. podczas uprawiania sportu. Ważna jest też synchronizacjamimo że urządzenie łączy się z siecią niezależnie, korzysta z tego samego numeru co telefon, co zdecydowanie ułatwia komunikację. Cieszę się, że z tych możliwości eSIM jako pierwsi będą mogli skorzystać właśnie klienci Orange Polska – mówi Jean-François Fallacher, prezes Orange Polska

Póki co oferta jest skierowana do odbiorców indywidualnych i wiąże się z dość niewielkim kosztem miesięcznym (9 zł/miesiąc), a samo uruchomienie usługi jest darmowe.