Polski europoseł skorygował swój głos w sprawie ACTA 2

Marek Plura z Platformy Obywatelskiej w dzisiejszym głosowaniu w Parlamencie Europejskim w sprawie dyrektywy o prawach autorskich na jednolitym rynku cyfrowym opowiedział się za dyrektywą. Jego głos został jednak zmieniony. Plura na swoim profilu na Facebooku opublikował we wtorek wieczorem oświadczenie, z którego wynika, że pomylił się podczas głosowania nad tzw. ACTA 2 i nie zdążył w porę skorygować swojego głosu. Europosłowie mają czas na zmianę swojego głosu do kolejnej sesji plenarnej.
Polski europoseł skorygował swój głos w sprawie ACTA 2

— Dzisiaj w Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyło się głosowanie w sprawie dyrektywy o prawach autorskich na wspólnym rynku cyfrowym. W trakcie głosowania pomyłkowo użyłem opcji “za”, co spowodowane było sporym zamieszaniem na sali obrad, a moja niepełnosprawność fizyczna sprawiła, że nie udało mi się w porę skorygować mojego głosu. W związku z tym, że procedury Parlamentu Europejskiego pozwalają na sprostowanie swojego głosowania, natychmiast, gdy tylko było to możliwe, dokonałem tego aktu i mój głos został uznany jako głos “przeciw”. Przepraszam za wynikłe zamieszanie  — czytamy w oświadczeniu.

Ta decyzja ma znaczenie jedynie symboliczne. Jak twierdzi holenderska europoseł Marietje Schaake, korekta głosu nie może zmienić wyniku głosowania. Za przyjęciem dyrektywy głosowało 348 europosłów. Przeciwko było jedynie 274.

Więcej:ACTA 2