Samsung Galaxy A2 Core – tani model z systemem Android Go

Samsung Galaxy A2 Core korzysta z Androida 8.1 Oreo Go. To oznacza bardzo niskie wymagania sprzętowe – akurat dopasowane do możliwości nowego Samsunga. Sercem telefonu będzie układ Exynos 7870, mający do dyspozycji jedynie 1 GB pamięci RAM. Telefon wyposażony jest w główny aparat 5MP (f/1.9), a także aparat do selfie, którego parametrów nie podano. Jeśli chodzi o dostępne gniazda, to Samsung zdecydował się na zastosowanie microUSB (szkoda, że nie USB typu C), zachowując gniazdo mini-jack 3,5 mm. Łączność nie wybiega ponad to czego należy oczekiwać po bardzo tanim smartfonie: Wi-Fi 2,4 GHz, Bluetooth 4.2 oraz LTE cat. 6. Telefon w sprzedaży pojawi się 10 kwietnia.
Samsung Galaxy A2 Core – tani model z systemem Android Go

Schemat budowy nowego telefonu Samsunga (fot. GSMArena)

Galaxy A2 Core jest niewielki jak na dzisiejsze standardy. Jego ekran mierzy sobie jedynie 5″ i ma rozdzielczość 540 x 960 (czyli proporcje 16: 9). To oczywiście wpływa na wielkość całego urządzenia. Samsung Galaxy A2 Core ma wymiary 141,7 x 71,0 x 9,1 mm i waży 142 g. Pojemność akumulatora wynosi 2600 mAh. Pojawi się w wersji dualSIM i singleSIM. Modele z dwoma kartami SIM będą miały dodatkowe gniazdo na kartę microSD.

Wygląd Galaxy A2 Core nie zaskakuje – tak wyglądały telefony kilka lat temu (fot. GSMArena)

Telefonów korzystających z Androida Go jest coraz więcej. Niemal każdy z liczących się producentów dodał już do oferty urządzenie tego typu. Android Go to system operacyjny Google dla smartfonów ze słabszymi procesorami i skromniejszą pamięcią operacyjną. Znajduje się w nim specjalna wersja Google Play z aplikacjami przeznaczonymi dla takich urządzeń. O Androidzie Go pierwszy raz usłyszeliśmy w 2017 roku podczas konferencji programistycznej Google I/O. | CHIP

Więcej:smartfony