Samsung patentuje smartfon w formie bransoletki

Wygląda na to, że Samsung rozważa także inne koncepcje urządzeń z elastycznymi wyświetlaczami. Najnowszy patent producenta opisuje smartfon, który w rozłożonym trybie przypomina szerszy pasek od zegarka. Dzięki sprytnemu suwakowi ukrytemu na plecach urządzenie nie będzie automatycznie zwijało się do formy bransoletki. Drugi tryb pracy pozwala nosić smartfon na nadgarstku. Magnesy na krawędziach mają ułatwiać proces zwijania i utrzymywać urządzenie w tym stanie do momentu, gdy nie ściągniemy go z ręki.
samsung
samsung

Trójwymiarowy render opracowany przez redakcję serwisu letsgodigial (fot. letsgodogital.org)

Podwójne kamery aparatu mają znaleźć się zarówno na tyle urządzenia, jak i po stronie wyświetlacza. Skaner linii papilarnych trafiłby pod ekran, a przyciski głośności i port ładowania na krawędziach. Pod tym względem wynalazek nie różniłby się od innych smartfonów. Warto zauważyć, że tył urządzenia byłby gładki, a nie przypominający metalową bransoletę od zegarka. Szczeliny ułatwiające zginanie widoczne byłyby jedynie na krawędziach.

Ponieważ mówimy dopiero o patencie, może upłynąć wiele lat zanim Samsung zdecyduje się wprowadzić takie urządzenie do sprzedaży. Przeszkodą może być chociażby waga takiego gadżetu, która z uwagi na duży panel i baterię byłaby na pewno odczuwalna na nadgarstku, a przez to średnio komfortowa. Podobny gadżet widzieliśmy już na targach MWC. W przypadku Nubii Alpha waga urządzenia była znośna, ale miało też ono znacznie mniejszy ekran. | CHIP