Tim Cook przekonuje, że nowości Apple’a zaskoczą

Mogłoby się wydawać, że po premierze Samsunga Galaxy Fold, Huawei Mate X i kilku innych innowacyjnych modeli, Apple może nabrać respektu do konkurencji, która jak nigdy wysunęła się na przód w wyścigu o uwagę klientów. Nic jednak z tych rzeczy, jest wręcz odwrotnie – pewny siebie Tim Cook oznajmił, że Apple szykuje coś lepszego. Co dokładnie? Tego wciąż nie wiemy.
Tim Cook optymistycznie patrzy w przyszłość /fot.prasowa

Tim Cook optymistycznie patrzy w przyszłość /fot.prasowa

Przypomnijmy, że ostatnio w sieci pojawiło się wiele patentów zgłoszonych przez firmę z Cupertino, które dotyczą urządzeń mobilnych z elastycznymi ekranami. Bardzo możliwe, że chodzi właśnie o tego typu sprzęt. Poza tym, według raportuTwitter  Ming-Chi Kuo, w tym roku zobaczymy trzy nowe iPhone’y, nowego MacBooka Pro, iPady i monitor z rozdzielczością 6K.

W tym roku zobaczymy min. nowego iPada mini /fot.prasowa

Warto zauważyć, że Apple może w najbliższych miesiącach zaprezentować urządzenia będące dopiero w fazie rozwoju, które wejdą do sprzedaży w przyszłym roku, tak jak miało to miejsce w przypadku ładowarki bezprzewodowej AirPower. Oznacza to, że pojawią się one na rynku w czasie gdy chińska i koreańska konkurencja będzie prezentowała drugą generację elastycznych smartfonów. Inwestorzy wciąż jednak wierzą w magię Apple, co doskonale pokazują rosnące akcje firmy w trakcie wystąpienia Cooka i zaraz po nim.

[banner slot=”text”]

Na konferencji, oprócz przekazania mało konkretnych informacji na temat przyszłych produktów, Tim Cook zapowiedział też obniżenie ceny Macbooka Air Retina, który obecnie kosztuje 1200 dolarów, czyli niewiele mniej od modelu Pro. Poza tym, pojawiły się wzmianki na temat rzeczywistości rozszerzonej, co sugeruje, że Apple poważnie interesuje się tym tematem.

Najbliższa konferencja Apple odbędzie się 25 marca i to na niej mamy zobaczyć pierwsze nowości.