Znamy kolejne funkcje Androida Q

Fani Androida z forum XDA-Developers odnaleźli w APK Pixel Launchera ukryte funkcje, będące rozwinięciem znanych od dawna gestów. W Androidzie Q zmieniono ich animacje, które będą bardziej efektowne. Ma to w praktyce przypominać działanie przejść w iOS. Google ewidentnie chce, aby większość użytkowników korzystała z obsługi systemu gestami i poświęca dużo uwagi, aby dopracować to rozwiązanie. Wzorowanie na Apple nie powinno w tym wypadku dziwić – w produktach firmy z Cupertino od zawsze obsługa systemu wydawała się stać na nieco wyższym poziomie.
Finalna wersja Androida Q może zostać pokazana już w maju / graf.prasowa

Finalna wersja Androida Q może zostać pokazana już w maju / graf.prasowa

W Androidzie Q pojawi się również nowa forma powiadomień systemowych. Wyraźnie widać inspirację dymkami z Messengera Facebooka. W okrągłych ikonkach pojawią się wiadomości pochodzące ze wszystkich źródeł, w tym również SMS-y. Po naciśnięciu w dymek pojawi się pole tekstowe pozwalające szybko odpisać rozmówcy.

[banner slot=”text”]

Obie wyżej opisane nowości, a także szereg innych, w tym rozbudowany tryb ciemny, to  rozwiązania, które Google zapożycza od innych firm. Są to jednak funkcje sprawdzone i doceniane przez użytkowników, zatem ich wprowadzenie w czystej wersji systemu Android może sprawić, że system Google będzie jeszcze bardziej intuicyjny. | CHIP