Znamy specyfikację OPPO Reno

Wersja Reno ze Snapdragonem 855 i 8 GB RAM będzie miała imponujące parametry, takie jak potrójny zestaw fotograficzny z tyłu (w tym z pokazanym na MWC 10-krotnym zoomem optycznym), chłodzenie cieczą i pojemna bateria 3680 mAh z szybkim ładowaniem 50 W. Inne szczegóły, ujawnione dzięki wpisowi w bazie AnTuTu, to system operacyjny (Android 9.0 Pie), 256 GB wbudowanej pamięci na dane i wyświetlacz o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli. Część przecieków mówi też o wersji z obsługą 5G, a także Lamborghini Edition, z nieco silniejszą specyfikacją, obejmującą m.in. pamięć RAM o pojemności 12 GB RAM, 512 GB pamięci na dane typu UFS 3.0 i baterię o pojemności 5000 mAh.
Znamy specyfikację OPPO Reno

Tak wygląda nowy smartfon OPPO Reno (fot. TENAA)

Znamy też specyfikację słabszej odmiany nowego smartfonu OPPO z 6 GB pamięci RAM i procesorem Qualcomm Snapdragon 710. To ośmiordzeniowy układ składający się z dwóch wydajnych rdzeni Kryo 360 o taktowaniu do 2,2 GHz a także z sześciu energooszczędnych rdzeni Kryo 360 o taktowaniu do 1,7 G. SoC wykorzystuje także układ graficzny Adreno 616.

To jak wygląda OPPO Reno możemy dowiedzieć się nie tylko z bazy TENAA, ale też z informacji, które wyciekły do sieci za sprawą producentów obudów (fot. GSMArena)

Wariant telefonu chińskiego producenta ze Snapdragonem 710 będzie wyposażony w podwójny aparat główny, składający się z dwóch modułów o rozdzielczości: 48 MP i 5 MP. Z przodu, w nieco nietypowej formie, ma pojawić się aparat przedni o rozdzielczości 16 MP. Będzie on wysuwany w nieco inny sposób niż w aktualnym flagowcu marki.

Sposób wysuwania przedniego aparatu w OPPO Reno fot. GSMArena)

Smartfony OPPO, od niedawna dostępne także w Polsce, mają w Chinach status marki premium. Tym samym premiera każdego nowego telefonu marki OPPO jest w “Państwie Środka” istotna. Nie wiadomo czy i kiedy model Reno trafi do sprzedaży w Polsce. | CHIP