Amazon zwalnia pracowników, korzystając z systemu ich śledzenia

Jak donosi serwis The Verge, Amazon korzystając z systemu automatycznie monitorującego zachowania pracowników, za pomocą tego samego systemu może automatycznie wypowiadać umowy. System ocenia wydajność pracownika i jeśli uzna, że jest ona zbyt mała, wysyła ostrzeżenie. Gdy to nie pomoże, ma też możliwość automatycznego rozwiązania umowy o pracę.
amazon
amazon

O wyjątkowo trudnych warunkach pracy w Amazonie wiadomo nie od dziś. Cytowana przez The Verge Stacy Mitchell, dyrektor Institute for Local Self-Reliance mówi, że Amazon bez skrupułów wykorzystuje fakt, że “zawsze znajdzie się ktoś, kto jest gotowy do podjęcia pracy”.

The Verge dotarło do listu prawnika reprezentującego Amazona, w którym przyznaje on, że od sierpnia 2017 do września 2018  w jednym tylko centrum logistycznym setki osób zostało zwolnionych z powodu zbyt małej wydajności. Według obliczeń The Verge, Amazon prowadzący w Ameryce Płn. 75 centrów realizacji zamówień zatrudnia łącznie 125 tys. osób. Tysiące z nich traci pracę z powodu nadmiernie wyśrubowanych norm. Przy takich liczbach korzystanie z systemu, który automatycznie zwalnia ludzi, bez oglądania się na przyczyny mniejszej wydajności, jest kuszące.

Więcej:bezcatnews