Bang & Olufsen BeoVision Harmony – telewizor ze skrzydłami motyla

Model powstał przy współpracy z LG, jego bazą jest flagowy koreański odbiornik C9. Urządzenie wprowadzane na rynek pod marką Bang & Olufsen pracuje z systemem WebOS 4.5, dzięki czemu użytkownik uzyska dostęp do dużej bazy aplikacji i dodatkowych funkcji. Najważniejszą cechą BeoVision Harmony ma być jednak wysoka jakość dźwięku, za którą odpowiadają sporych rozmiarów głośniki. Kiedy telewizor jest wyłączony, zasłaniają większą część ekranu i tworzą razem z nim ciekawy układ wizualny. Po włączeniu, majestatycznie rozsuwają się, umożliwiając oglądanie. Producent twierdzi, że w projekcie wzorował się na skrzydłach motyla.
Wygląd i jakość dźwięku – w tych kategoriach nowy telewizor ma być bezkonkurencyjny / fot.prasowa

Wygląd i jakość dźwięku – w tych kategoriach nowy telewizor ma być bezkonkurencyjny / fot.prasowa

Premiera rynkowa BeoVision Harmony została zaplanowana na październik. Telewizor nie będzie należał do tanich. Przyszli użytkownicy zapłacą za urządzenie 18,5 tysiąca euro, czyli blisko 80 tysięcy złotych. Warto wspomnieć, że 77-calowy LG C9, w oparciu o który powstał model duńskiej firmy, kosztuje znacznie mniej – 6200 euro, a zatem niespełna 27 tysięcy złotych. Oczywiście w BeoVision Harmony producent dodał wysokiej jakości elementy audio.

Bang & Olufsen w laptopach ASUS-a (fot. CHIP)

Taki charakter superdrogiego telewizora wynika oczywiście ze specjalizacji Bang & Olufsen. Przedsiębiorstwo założone w Danii w 1925 roku przez Petera Banga i Svenda Olufsena produkuje głośniki, słuchawki, telewizory i systemy dźwiękowe. Głośniki z logo Bang & Olufsen można znaleźć m.in. w samochodach Audi i Mercedes-AMG, a także w laptopach HP oraz ASUS-a.  | CHIP