Czy John McAfee ujawni, kim jest twórca bitcoina?

Twórcą Bitcoina jest Satoshi Nakamoto. Niektórzy uważają, że to pseudonim dla grupy osób. Ale są też tacy, którzy wierzą, że za Bitcoinem stoi jeden człowiek. Takiego też zdania jest John McAfee, twórca znanego programu antywirusowego. W rozmowie z serwisem Bloomberg John McAfee stwierdził, że wie, kim jest twórca kryptowaluty i może tę osobę zdemaskować.
Czy John McAfee ujawni, kim jest twórca bitcoina?

Owszem, piję, ćpam, uganiam się za kobietami i jestem na bakier z prawem odkąd skończyłem 19 lat. Ale to nie zmienia faktu, że stworzyłem wielką firmę, która ma powstrzymywać hakerów. Sam jestem jednym z nich.

McAfee twierdzi, że skontaktował się z twórcą Bitcoina i jest to z pewnością jedna osoba. Która jednak nie zapałała entuzjazmem do pomysłu przedstawienia jej światu. Obecnie toczy się proces o ekstradycję McAfee’go do Stanów Zjednoczonych. Twórca oprogramowania przyznał, że odłoży na chwilę “wydanie” Satoshiego z obawy przed ewentualnymi konsekwencjami. Cywilne powództwo, jakie mógłby mu wytoczyć twórca kryptowaluty mogłoby utrudnić walkę o pozostanie na Bahamach, z dala od amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości, który ma pretensje o niezapłacone podatki.

O ile John McAfee jest jedną z bardziej ekscentrycznych postaci świata IT, to Satoshi Nakamoto jest jedną z najbardziej tajemniczych. Jego nazwisko pojawiło się po raz pierwszy w październiku 2009 r., gdy opublikował pracę teoretyczną dotyczącą koncepcji kryptowaluty, którą nazwał Bitcoin. W styczniu 2009 r. wydobył pierwszy blok bitcoinowy.