Google pozwoli doinstalować inne przeglądarki i wyszukiwarki na Androidzie

Po kolejnej aktualizacji sklepu Google Play, użytkownicy zobaczą okno z możliwością instalacji jednej z alternatywnych przeglądarek, a także wyszukiwarek. W lipcu 2018 Komisja Europejska nałożyła na Google rekordową karę w wysokości 4,3 miliarda euro za stosowanie praktyk monopolistycznych. Konkretnie chodziło o to, że Google narzuca producentom smartfonów korzystanie ze swoich aplikacji.
Google pozwoli doinstalować inne przeglądarki i wyszukiwarki na Androidzie

Niedługo użytkownicy Androida zobaczą informację o możliwości zainstalowania dodatkowych przeglądarek i wyszukiwarek internetowych (graf. Google)

Poza przeglądarką użytkownicy będą mogli też niedługo wybrać wyszukiwarkę z jakiej chcą korzystać w Chrome. Jednocześnie warto zaznaczyć, że w Androidzie w dalszym ciągu domyślnie będzie zainstalowany Chrome i według przedstawicieli konkurencji, to rozwiązanie nie usuwa w pełni przyczyny nałożenia na Google kary finansowej.

[banner slot=”text”]

Zmiany nie spodobały się przedstawicielom organizacji FairSearch, która skarżyła Google do Komisji Europejskiej. Zrzeszeni w niej przedstawiciele konkurencyjnych firm nazywają ruch Google’a żartem. Luther Lowe z agregatora treści Yelp uważa, że komunikat wyróżnia Chrome spośród innych przeglądarek, a rozwiązania proponowanego przez Google nie można porównywać do ekranu, jaki wprowadził Microsoft w systemie Windows w 2009 roku po tym, jak Komisja Europejska nałożyła na amerykańskiego giganta technologicznego kary w wysokości 1,7 miliarda euro. | CHIP