Jak wydajne będą nowe laptopy dla graczy?

Do sieci trafił zestaw slajdów zawierający dane dotyczące wydajności i częściowej specyfikacji flagowego mobilnego procesora generacji 9: Core i7-9750H. Komputery z tym CPU pojawią się pod koniec kwietnia i wiele z nich będzie cechowało się konfiguracjami zawierającymi jedną z dwóch innych nowości: układów graficznych NVIDIA GTX 1650 Ti lub GTX 1650. Według wstępnych informacji, wydajność Core i7-9750H powinna być wyższa od modeli Core i7-8750H o 28 procent. To niemała różnica w wydajności, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że nowy CPU ma wiele cech wspólnych z poprzednikiem.
Jak wydajne będą nowe laptopy dla graczy?

Nowy procesor Intela jest zaskakująco szybszy od poprzednika. Prawdę powiedziawszy, spodziewałem się raczej mniejszego wzrostu wydajności (fot. momomo_us)

Drugi slajd jest nie mniej interesujący. Nie tylko potwierdza on istnienie mobilnego GeForce’a GTX 1650 ale także podaje informacje na temat jego wydajności. Mobilny GeForce GTX 1650 będzie miał 4 GB pamięci VRAM i ma oferować około 41 procent wyższą wydajność, niezbyt szybki przecież GTX 1050. Ten sam slajdu pokazuje, że względem GTX 1050 Ti należy oczekiwać wzrostu wydajności na poziomie 24 procent.

Wydajność GTX’a 1650 jest obiecująca, biorąc pod uwagę, że ma on zastąpić model GTX 1050. (fot. momomo_us)

Specyfikacja karty nie została ujawniona. Jak nowe konfiguracje sprawdzą się w grach? Slajdy ukazują wyniki w kilku popularnych tytułach, takich jak “GTA5”, “League of Legends”, “PUBG”, “Assassins Creed” i “Fortnite”. Nie podano wprawdzie w jakiej rozdzielczości uzyskano te wyniki, ale chyba możemy przyjąć, że to 1080p. Pojawił się także wynik w 3DMarku.

Nowy model laptopa MSI zapewne trafi także do sprzedaży w Polsce (fot. momomo_us)

Trzeci element przecieku to nowy laptop produkcji MSI. Wyposażony w nowe podzespoły model MSI GL63. Będzie to dość lekka konstrukcja jak na laptop dla graczy (2 kg), wyposażona w nowe CPU Intela generacji 9 oraz kartę GeForce GTX 1650. Wydajność, sądząc po najnowszych przeciekach, pozwoli na dość swobodną grę w większości popularnych tytułów, chociaż w tych najbardziej wymagających z pewnością trzeba będzie obniżyć szczegółowość grafiki. | CHIP