Milioner zorganizuje prawdziwe Battle Royale na wyspie

Tajemniczy milioner szuka wyspy odpowiedniej do zorganizowania rozgrywek battle royale z użyciem replik ASG (ang. Air Soft Gun), a także specjalnych zbroi, które wykryją trafienie plastikową kulką. Zawody potrwają 3 dni, przez 12 godzin dziennie. Ostatnia osoba spośród 100, które wezmą udział w zmaganiach, wygra równowartość pół miliona złotych (100 tysięcy funtów brytyjskich).
Milioner zorganizuje prawdziwe Battle Royale na wyspie

Tajemniczy milioner planuje zorganizowanie prawdziwej bitwy na wyspie (fot. HushHush)

Milioner szuka też osoby, która zaprojektuje specjalną arenę na wyspie za 45 tysięcy funtów (170 tysięcy złotych). Organizator szacuje, że na przygotowanie rozgrywek będzie potrzebne 6 tygodni. Wszystko po to, aby zapewnić możliwie najlepsze bezpieczeństwo setce zawodników, którzy zdecydują się zmierzyć o główną nagrodę. Jeśli rozgrywki będą cieszyły się zainteresowaniem, bardzo prawdopodobne, że będą organizowane co roku.

[banner slot=”text”]

Battle royale to gatunek gier, który powstał na motywach powieści o takim właśnie tytule napisanej w 1999 roku przez Japończyka Koshuna Takamiego. Powieść cieszyła się dużą popularnością, podobnie jak adaptacje w postaci mangi i filmu, a także gier komputerowych takich jak “PlayerUnknown’s Battlegrounds”, “Fortnite” i “Apex Legends”. Zawodnicy biorący udział w zabawie są w tych tytułach zrzucani na wyspę i dążą do wyeliminowania pozostałych osób. Zwycięzca w takich rozgrywkach jest tylko jeden.  | CHIP