Motorola Moto Z4 będzie kolejnym niemal-flagowcem marki

Jak podaje serwis 91mobiles, Motoroli wyciekł dokument marketingowy, ujawniający część danych dotyczących nowego telefonu. Nie ma jednak pełnej jasności czy chodzi o model Z4 czy Z4 Play. Na potrzebę tego tekstu przyjmujemy, że mowa jest o “zwykłym” Moto Z4.  Telefon będzie wyposażony w wyświetlacz OLED Full HD o przekątnej 6,4 cala i będzie działał z systemem Android 9.0 Pie. Nic niezwykłego jak na telefon z połowy 2019 roku. To, co czyni ten model znacznie ciekawszym, to konfiguracja, na którą zdecydowała się amerykańska marka należąca do chińskiego giganta.
Motorola Moto Z4 będzie kolejnym niemal-flagowcem marki

Render nowego modelu ujawnia, że to będzie chyba najdroższy telefon z pojedynczym aparatem (fot. 91mobiles)

Motorola postawiła, nie jak większość producentów na Snapdragona 855, ale na słabszego Snapdragona 675. Ten pokazany pod koniec ubiegłego roku SoC składa się z ośmiu rdzeni Kryo 460 zgromadzonych w dwóch blokach. Dwa pierwsze rdzenie, taktowane 2 GHz, korzystają z układu Cortex-A76, a pozostałe sześć rdzeni o częstotliwości do 1,78 GHz to zmodyfikowane wersje układów Cortex A-55. Całości towarzyszy GPU Adreno 612. Możliwości komunikacyjne układu (model LTE Snapdragon X12) to w nowej Motoroli standard. Dodajmy, standard, na którym nie trzeba będzie poprzestawać. W systemie modyfikacji Moto Mods znajduje się bowiem moduł zawierający modem 5G (a także dodatkową baterię o pojemności 2000 mAh). Na rynek mają trafić wersje z pamięcią RAM o pojemności 4 GB lub 6 GB oraz pamięcią na dane 64 lub 128 GB.

Moto Mod 5G jest dostępny aktualnie dla dotychczasowego modelu, Moto Z3, w amerykańskiej sieci Verizon. Poza nią, na tę chwilę, zakup jest niemożliwy. W przypadku Moto Z4 będzie zapewne inaczej (fot. Motorola)

Tylny aparat Moto Z4 ma mieć rozdzielczość 48 MPix. Zdjęcia, podobnie jak w Xiaomi Redmi Note 7, będą jednak realizowane z rozdzielczością 12 MPix, a na jeden ich piksel mają składać się cztery piksele samej matrycy. Znajdujący się z przodu aparat o rozdzielczości 25 MPix także wykorzystuje technologię Quad Pixel – uzyskane za jego pomocą zdjęcia będą więc miały 6,25 MPix.

Telefon ma być wyposażony w czytnik linii papilarnych znajdujący się w wyświetlaczu, a do zasiania posłuży bateria o pojemności 3600 mAh, którą można szybko naładować dzięki funkcji TurboCharge. Telefon oczywiście posiada port USB typu C. Motorola nie zrezygnowała przy tym z gniazda słuchawkowego. Telefon ma ukazać się jeszcze w pierwszej połowie roku. Jego cena rozpoczynać się będzie od około 550 dolarów (2094 zł netto). | CHIP