Motorola Moto Z4 będzie kolejnym niemal-flagowcem marki

W razie potrzeby dołączymy do Moto Z4 modem 5G.

Jak podaje serwis 91mobiles, Motoroli wyciekł dokument marketingowy, ujawniający część danych dotyczących nowego telefonu. Nie ma jednak pełnej jasności czy chodzi o model Z4 czy Z4 Play. Na potrzebę tego tekstu przyjmujemy, że mowa jest o „zwykłym” Moto Z4.  Telefon będzie wyposażony w wyświetlacz OLED Full HD o przekątnej 6,4 cala i będzie działał z systemem Android 9.0 Pie. Nic niezwykłego jak na telefon z połowy 2019 roku. To, co czyni ten model znacznie ciekawszym, to konfiguracja, na którą zdecydowała się amerykańska marka należąca do chińskiego giganta.

Render nowego modelu ujawnia, że to będzie chyba najdroższy telefon z pojedynczym aparatem (fot. 91mobiles)

Motorola postawiła, nie jak większość producentów na Snapdragona 855, ale na słabszego Snapdragona 675. Ten pokazany pod koniec ubiegłego roku SoC składa się z ośmiu rdzeni Kryo 460 zgromadzonych w dwóch blokach. Dwa pierwsze rdzenie, taktowane 2 GHz, korzystają z układu Cortex-A76, a pozostałe sześć rdzeni o częstotliwości do 1,78 GHz to zmodyfikowane wersje układów Cortex A-55. Całości towarzyszy GPU Adreno 612. Możliwości komunikacyjne układu (model LTE Snapdragon X12) to w nowej Motoroli standard. Dodajmy, standard, na którym nie trzeba będzie poprzestawać. W systemie modyfikacji Moto Mods znajduje się bowiem moduł zawierający modem 5G (a także dodatkową baterię o pojemności 2000 mAh). Na rynek mają trafić wersje z pamięcią RAM o pojemności 4 GB lub 6 GB oraz pamięcią na dane 64 lub 128 GB.

Moto Mod 5G jest dostępny aktualnie dla dotychczasowego modelu, Moto Z3, w amerykańskiej sieci Verizon. Poza nią, na tę chwilę, zakup jest niemożliwy. W przypadku Moto Z4 będzie zapewne inaczej (fot. Motorola)

Tylny aparat Moto Z4 ma mieć rozdzielczość 48 MPix. Zdjęcia, podobnie jak w Xiaomi Redmi Note 7, będą jednak realizowane z rozdzielczością 12 MPix, a na jeden ich piksel mają składać się cztery piksele samej matrycy. Znajdujący się z przodu aparat o rozdzielczości 25 MPix także wykorzystuje technologię Quad Pixel – uzyskane za jego pomocą zdjęcia będą więc miały 6,25 MPix.

Telefon ma być wyposażony w czytnik linii papilarnych znajdujący się w wyświetlaczu, a do zasiania posłuży bateria o pojemności 3600 mAh, którą można szybko naładować dzięki funkcji TurboCharge. Telefon oczywiście posiada port USB typu C. Motorola nie zrezygnowała przy tym z gniazda słuchawkowego. Telefon ma ukazać się jeszcze w pierwszej połowie roku. Jego cena rozpoczynać się będzie od około 550 dolarów (2094 zł netto). | CHIP