Nowe laptopy Della i Alienware w czerwcu

W świetle premier nowych procesorów Intela i układów graficznych NVIDII nie powinno nikogo dziwić, że także Dell odświeżył swoje produkty. Aktualizacja dotyczy laptopów do gier z serii G i, oczywiście, komputerów Alienware. Nowe modele laptopów z serii Dell G5 i G7 z najnowszymi procesorami Intel Core dziewiątej generacji pojawią się z układami graficznymi GeForce GTX 1660 Ti i 1650 na pokładzie.
Nowe laptopy Della i Alienware w czerwcu

Dell G5 15 aktualnej edycji – jak będzie wyglądał model z procesorem 9 generacji i nowym GTX’em? (fot. Dell)

Nowe modele serii G (na tę chwilę producent podaje, że chodzi wyłącznie o serię G5 i G7, możliwe jednak że także budżetowy G3 wkrótce otrzyma aktualizację) wyposażone zostaną w nową serię GPU NVIDII. W środku pojawią się także procesory Intel Core 9 generacji. Na tym nie koniec usprawnień. Producent podaje, że nowe laptopy do gier będą wyposażone w szereg ciekawych rozwiązań, w tym klawiatury z czterostrefowym podświetleniem RGB, wąskie ramki ekranu i oprogramowanie do zarządzania ustawieniami w grze. Model G7 15 pojawi się także w wersji z ekranem OLED oraz z panelem o częstotliwości odświeżania 240 Hz. Wiadomo, że na rynek w USA laptopy te trafią już w maju.

W czerwcu natomiast mamy zobaczyć nową wersję modelu XPS 15, wyposażoną w procesory Intel Core 9 generacji oraz układy graficzne NVIDII. Niestety Dell nie podaje w jaki GPU zostanie wyposażony nowy XPS.

Nowe laptopy Alienware raczej nie będą różniły się wyglądem od poprzedników. Wewnątrz natomiast – najnowocześniejsza technologia Intela i NVIDII (fot. Alienware)

Aktualizacja nie ominęła także należącej do Della marki Alienware. Pionier laptopów gamingowych w swoich dwóch nieco smuklejszych konstrukcjach, a więc w modelach Alienware m15 i m17, wprowadzi wkrótce układy Intel Core 9 generacji i układy graficzne NVIDIA GeForce GTX 1660 Ti. Szczegółów niestety nie podano, ale można dość łatwo wysnuć wniosek, że wizualnie nic się nie zmieni. W końcu Alienware dopiero co przeszedł zmianę stylistyki, a producent ten nie słynie z częstych zmian wyglądu swoich maszyn. Nowe Alienware’y trafią na rynek w czerwcu, a ich ceny będą zaczynały się od 1329 dolarów (około 5120 zł netto). Kiedy i w jakich dokładnie cenach trafią na polski rynek? Tego jeszcze nie wiemy. | CHIP