OnePlus 7 ma pracować szybko i płynnie

Gdy większość producentów smartfonów skupia się wyraźnie na możliwościach aparatów fotograficznych, chiński OnePlus obiera inną drogę. W pierwszym teaserze nie widzimy co prawda urządzenia, ale dwa określenia – szybki i płynnie działający. Pete Lau podkreśla, że ta druga cecha jest obecnie ważniejsza, bo stanowi wyzwanie zarówno dla hardware’u jak i oprogramowania. Choć szczegóły nie zostały jeszcze ujawnione, to można mieć nadzieję na to, że wcześniejsze przecieki okażą się wiarygodne.
OnePlus 7 ma pracować szybko i płynnie

Podkreślona przez producenta płynność może potwierdzać spekulacje o wyższej częstotliwości odświeżania ekranu, zwłaszcza w bogatszej wersji smartfonu. OnePlus 7 Pro, według wcześniejszych przecieków, ma mieć 6,64-calowy ekran typu Super AMOLED o częstotliwości odświeżania równej 90 Hz. Dla porównania większość słuchawek wyświetla obraz w 60 Hz, jedynie niektóre smartfony gamingowe, jak Razer Phone mają wyższą częstotliwość odświeżania (ok. 120 Hz). W zależności od wariantu OnePlus 7 Pro może otrzymać od 6 do 12 GB pamięci RAM.

Zwykły OnePlus 7 wyświetli już obraz w tradycyjnych 60 Hz. Kolejne różnice mają przebiegać w aparacie i ekranie. Model Pro zostanie pozbawiony notcha, a zamiast niego pojawi się mechanizm wysuwanego aparatu. Z kolei jego mniejszy brat otrzyma wycięcie w kształcie łezki, w którym schowany będzie przedni obiektyw. Smartfony mają się ponadto różnić pojemnością baterii – wersja Pro zaoferuje akumulator o pojemności 4000 mAh, a zwykły OnePlus – 3700 mAh. | CHIP