Ponad 114 milionów złotych w Mistrzostwach Świata Fortnite

Turniej poprzedzą otwarte eliminacje rozgrywane za pośrednictwem sieci. Przez 10 tygodni od 13 kwietnia do 16 czerwca, w każdy weekend Epic Games zorganizuje turniej, w którym poza pieniędzmi, do wygrania będzie też awans do Mistrzostw Świata w Nowym Jorku. Co tydzień na przemian rywalizować będą pojedynczy gracze i dwuosobowe zespoły.
Ponad 114 milionów złotych w Mistrzostwach Świata Fortnite

Eliminacje rozpoczną się 13 kwietnia i potrwają 10 tygodni (graf. Epic Games)

W przypadku europejskich eliminacji w turniejach pojedynczych, awans wywalczy sobie 8 najlepszych zawodników z każdego weekendu. Natomiast z turniejów podwójnych awansują po 4 zespoły z największą liczbą punktów w danym tygodniu. Aby wziąć udział w eliminacjach do Fortnite World Cup, trzeba mieć ukończone 13 lat.

“Fortnite” to jedna z najpopularniejszych gier w ostatnich latach. W popularne Battle Royale gra już ćwierć miliarda osób. Jej producent, firma Epic Games, inwestuje w rozwój e-sportu wokół swojego tytułu. Podczas tegorocznych finałów Intel Extreme Masters w Katowicach gracze walczyli na imponującej scenie. Natomiast w zeszłym roku Epic Gemes przeznaczył 100 milionów dolarów na cotygodniowych organizację rozgrywek online. | CHIP