Premiera ostatniego sezonu Gry o Tron z problemami technicznymi

Na tę chwilę czekały miliony fanów sagi George’a R.R. Martina. Zapowiadana od miesięcy premiera ósmego sezonu “Gry o Tron” jest już za nami. Pierwszy odcinek serii został udostępniony na HBO GO o 3 nad ranem czasu polskiego. Już na kilka minut przed tą godziną użytkownicy zaczęli skarżyć się na problemy z działaniem serwisu. Sytuacja pogarszała się wraz z upływem czasu, a gdy nastała “godzina zero” część widzów w ogóle nie miała dostępu do serialu. Chwilę później, na profilu HBO na Facebooku pojawił się komunikat o problemach technicznych, które zostały rozwiązane 20 minut później.
Gra o Tron powraca / fot.YouTube

Gra o Tron powraca / fot.YouTube

Serwery HBO GO nie wytrzymały zainteresowania premierą 8 sezonu “Gry o tron” (graf. Facebook)

Przypomnijmy, tego typu sytuacja nie jest niczym nowym, jeśli chodzi o HBO. Niemal identyczne problemy pojawiły się przy premierze poprzedniego sezonu “Gry o Tron”, co licznie wypominają użytkownicy. Opinie po premierze są jednak w większości pozytywne – twórcom udało się zapobiec przeciekom zdradzającym przebieg fabuły, więc dalsze losy głównych bohaterów wciąż nie są znane. Bukmacherzy organizują nawet zakłady, który z bohaterów zginie. Przewidzieć przyszłość Jona Snowa i spółki spróbowali także niemieccy studenci, którzy opracowali nawet specjalny algorytm, mający obliczyć prawdopodobieństwo śmieci każdego z bohaterów.

https://www.youtube.com/watch?v=3efx7pVNEow

Ostatni sezon serialu powstał na bazie oryginalnego scenariusza, który został stworzony w większości z pomysłów George’a R.R. Martina oraz motywów z jego niewydanych powieści.  Zdjęcia kręcono między innymi w chorwackim Dubrowniku i irlandzkim Belfaście. Finałowa seria liczy 6 odcinków, z czego ostatnie trzy będą trwały około 80 minut.  W jednym z nich mamy zobaczyć najdłuższą i najbardziej spektakularną scenę bitewną w historii kina. Ostatni odcinek zostanie wyemitowany 19 maja.

Tymczasem przy okazji premiery ostatniego sezonu “Gry o Tron” zapraszamy naszych czytelników do zabawy, w której producenci smartfonów mierzą się o… Krzemowy Tron!

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2611497018879944

“Gra o Tron” to serial fantasy, którego akcja dzieje się w alternatywnym świecie, na fikcyjnym kontynencie Westeros i sąsiednim Essos. Trwa tam nieustanna walka o władzę, a świat bohaterów przepełniony jest politycznymi i miłosnymi intrygami. Pierwszy sezon Gry o tron miał swoją premierę w USA na antenie HBO 17 kwietnia 2011 roku. Mimo, że historia “Gry o Tron” zostanie zakończona, fani uniwersum stworzonego przez George’a R.R. Martina mają jeszcze na co czekać. W przygotowaniu jest bowiem prequel serialu, który zobaczymy najprawdopodobniej za rok. Przypomnijmy, że główny konkurent HBO, czyli Netflix, też pracuje nad produkcją z podobnej kategorii na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. “Wiedźmina” obejrzymy jeszcze w tym roku. | CHIP