Premiera ostatniego sezonu Gry o Tron z problemami technicznymi

W nocy z 14 na 15 kwietnia HBO udostępniło pierwszy odcinek ostatniego sezonu "Gry o Tron", jednego z najpopularniejszych seriali wszech czasów. Według pierwszych relacji, od strony scenariuszowej i realizacyjnej fani dostali dokładnie to, czego oczekiwali. Na wysokości zadania nie stanęła jednak platforma HBO GO, która nie wytrzymała dużego obciążenia.

Na tę chwilę czekały miliony fanów sagi George’a R.R. Martina. Zapowiadana od miesięcy premiera ósmego sezonu „Gry o Tron” jest już za nami. Pierwszy odcinek serii został udostępniony na HBO GO o 3 nad ranem czasu polskiego. Już na kilka minut przed tą godziną użytkownicy zaczęli skarżyć się na problemy z działaniem serwisu. Sytuacja pogarszała się wraz z upływem czasu, a gdy nastała „godzina zero” część widzów w ogóle nie miała dostępu do serialu. Chwilę później, na profilu HBO na Facebooku pojawił się komunikat o problemach technicznych, które zostały rozwiązane 20 minut później.

Serwery HBO GO nie wytrzymały zainteresowania premierą 8 sezonu „Gry o tron” (graf. Facebook)

Przypomnijmy, tego typu sytuacja nie jest niczym nowym, jeśli chodzi o HBO. Niemal identyczne problemy pojawiły się przy premierze poprzedniego sezonu „Gry o Tron”, co licznie wypominają użytkownicy. Opinie po premierze są jednak w większości pozytywne – twórcom udało się zapobiec przeciekom zdradzającym przebieg fabuły, więc dalsze losy głównych bohaterów wciąż nie są znane. Bukmacherzy organizują nawet zakłady, który z bohaterów zginie. Przewidzieć przyszłość Jona Snowa i spółki spróbowali także niemieccy studenci, którzy opracowali nawet specjalny algorytm, mający obliczyć prawdopodobieństwo śmieci każdego z bohaterów.

Ostatni sezon serialu powstał na bazie oryginalnego scenariusza, który został stworzony w większości z pomysłów George’a R.R. Martina oraz motywów z jego niewydanych powieści.  Zdjęcia kręcono między innymi w chorwackim Dubrowniku i irlandzkim Belfaście. Finałowa seria liczy 6 odcinków, z czego ostatnie trzy będą trwały około 80 minut.  W jednym z nich mamy zobaczyć najdłuższą i najbardziej spektakularną scenę bitewną w historii kina. Ostatni odcinek zostanie wyemitowany 19 maja.

Tymczasem przy okazji premiery ostatniego sezonu „Gry o Tron” zapraszamy naszych czytelników do zabawy, w której producenci smartfonów mierzą się o… Krzemowy Tron!

Wiecie, jaki dziś dzień? Pierwszy dzień Game of Phones! W grze o Krzemowy Tron zwyciężasz, albo umierasz… ;-)https://www.chip.pl/2019/04/ktory-smartfon-rzadzi/

Opublikowany przez Konstanty Młynarczyk Poniedziałek, 15 kwietnia 2019

„Gra o Tron” to serial fantasy, którego akcja dzieje się w alternatywnym świecie, na fikcyjnym kontynencie Westeros i sąsiednim Essos. Trwa tam nieustanna walka o władzę, a świat bohaterów przepełniony jest politycznymi i miłosnymi intrygami. Pierwszy sezon Gry o tron miał swoją premierę w USA na antenie HBO 17 kwietnia 2011 roku. Mimo, że historia „Gry o Tron” zostanie zakończona, fani uniwersum stworzonego przez George’a R.R. Martina mają jeszcze na co czekać. W przygotowaniu jest bowiem prequel serialu, który zobaczymy najprawdopodobniej za rok. Przypomnijmy, że główny konkurent HBO, czyli Netflix, też pracuje nad produkcją z podobnej kategorii na podstawie prozy Andrzeja Sapkowskiego. „Wiedźmina” obejrzymy jeszcze w tym roku. | CHIP

0
Zamknij

Choć staramy się je ograniczać, wykorzystujemy mechanizmy takie jak ciasteczka, które pozwalają naszym partnerom na śledzenie Twojego zachowania w sieci. Dowiedz się więcej.