Samsung Galaxy A80 – slider z obrotowym aparatem

Samsung Galaxy A80 to model korzystający z nowozaprezentowanego układu Snapdragon 730. O wydajność nie powinniśmy zatem się martwić, bo nowy SoC Qualcommu zapowiada się jako dość wydajna jednostka. W Galaxy A80 układ amerykańskiej firmy będzie miał do dyspozycji 8 GB pamięci RAM. Telefon może pochwalić się naprawdę dużym ekranem 6,7″ wykonanym w technologii Super AMOLED o rozdzielczości 2400 x 1080. Na dane w nowym Samsungu przeznaczono 128 GB pamięci wewnętrznej, niestety bez możliwości rozszerzenia tej wartości za pomocą karty pamięci.
Samsung Galaxy A80 – slider z obrotowym aparatem

[banner slot=”text”]

Cechą charakterystyczną tego modelu jest budowa aparatu fotograficznego i sposób, w jaki został umieszczony w smartfonie. Przy czym mowa o aparacie, a nie o aparatach i ta liczba pojedyncza jest jak najbardziej na miejscu. Samsung Galaxy A80 ma bowiem tylko jeden (chociaż potrójny) aparat. Składa się on z modułu głównego 48 MPix o przesłonie f/2.0, szerokokątnego aparatu 8 Mpix z przysłoną f/2.2 oraz trzeciego modułu służącego do mierzenia głębi obrazu. Cały zestaw fotograficzny w Galaxy A80 znajduje się z tyłu, ale wystarczy rozsunąć telefon, by aparat zmienił położenie, kierując się na przód telefonu.

https://youtu.be/GzM1FwLV3Ds

Jeśli chodzi o komunikację, to nowy Galaxy A80 prezentuje się przyzwoicie. Telefon wyposażono w modem LTE Cat.12, WiFi 802.11ac, Bluetooth 5.0 i łączność zbliżeniową NFC. Samsung zrezygnował z gniazda słuchawkowego mini-jack, stawiając na USB typu C. Telefon zasilany jest przez baterię o pojemności 3700 mAh. Producent pomyślał też o możliwości szybkiego ładowania z mocą 25 W. Galaxy A80 pracuje na systemie Android 9.0 Pie. Cenę nowego telefonu ustalono na 649 euro (niemal 2800 złotych). Na polskim rynku smartfon pojawi się w maju. | CHIP

[offers keywords=”samsung galaxy”]

→W naszych rankingach smartfonów Samsung Galaxy S10 Plus na pierwszym miejscu.

Więcej:smartfony