Startup z Doliny Krzemowej kpi z ubioru milionerów

Fundusze Venture Capital (VC) są dla startupów szansą na zaistnienie na rynku. Dzięki nim mogą pozyskać pieniądze na rozpoczęcie działalności, lub rozwinięcie już istniejącego biznesu. Ich przedstawiciele to profesjonaliści, którzy w biznesie widzieli i osiągnęli już niejedno, dzięki temu potrafią wyłowić z tysięcy propozycji te, które najlepiej rokują na przyszłość. Amerykańska firma vcstarterkit.com zauważyła, że takich specjalistów łączy jeszcze jedna rzecz – wszyscy podobnie się ubierają. Prócz rzucającego się w oczy bezrękawnika, w wielu przypadkach nieodłącznym elementem mody milionerów jest sweter i sportowe obuwie.
Ubranie milionera można kupić za kilkaset dolarów (fot. unsplash)

Ubranie milionera można kupić za kilkaset dolarów (fot. unsplash)

Milionerzy mają ze sobą coś wspólnego (źródło: vcstarterkit.com)

Dlatego też postanowiła wypuścić na rynek produkt “VC Starter Kit”, czyli podstawowy zestaw kilku akcesoriów, które pomogą każdemu wyglądać jak milioner dysponujący potężnymi środkami. Na swojej stronie firma zachęca do kupna zestawu pisząc: jeśli chcesz być partnerem dla przedstawicieli funduszy VC (venture capital) musisz ubierać się tak jak do pracy, o której marzysz, a nie którą masz.  Co wchodzi w skład zestawu? W tańszej wersji jest to szara kamizelka i szare trampki. Dodatkowo klient otrzymuje dwie książki, a także mailową subskrypcję najważniejszych newsletterów w branży VC. Droższa wersja, prócz rzeczy z podstawowej zawiera m.in … breloczek do kluczyków od Tesli.

W droższej wersji można również kupić audyt konta na Twitterze (fot. vcstarterkit.com)

Nie wiadomo czyją własnością jest firma, ponieważ na stronie nie ma żadnych informacji umożliwiających kontakt z twórcami. Wiadomo natomiast, że właściciele zobowiązali się do przekazania wszystkich zysków ze sprzedaży zestawów na rzecz fundacji AllRise. Jest to organizacja pożytku publicznego działająca w Dolinie Krzemowej. Jej głównym zadaniem jest wspieranie równości płci w funduszach VC. Fundacja twierdzi, że zbyt mało kobiet stoi na czele funduszy inwestycyjnych wspierających startupy.  | CHIP