Tajwański producent pokazał niezwykły laptop

Tajwańską firmę Compal znają zapewne nieliczni, chociaż wiele osób korzysta z laptopów wyprodukowanych przez to właśnie przedsiębiorstwo. Najczęściej Compal produkuje komputery dla innych, znanych marek. Czasem jednak tworzy konstrukcje pod własnym szyldem.
Tajwański producent pokazał niezwykły laptop

Gdy dobrze się przyjrzeć, można zauważyć przełącznik po prawej stronie, na wysokości zawiasu (fot. Compal)

Compal DuoFlip, kiedy jest złożony, wygląda jak zwyczajny laptop. Po otworzeniu go w tradycyjny sposób także nie wyróżnia się niczym szczególnym. Prezentuje się nawet przyjemnie, a duże klawisze robią wrażenie wygodnych. Jednak gdy dobrze się przyjrzeć, to widać, że na lewym boku znajduje niewielki przełącznik.

Wygląda na to, że konieczne jest także odblokowanie z lewej strony (fot. Compal)

[banner slot=”text”]

Po jego przestawieniu zawias pozwala na odchylenie ekranu na prawo. Tym samym powstaje coś, co można nazwać szkicownikiem z klawiaturą. Compal sugeruje właśnie graficzne zastosowanie tego laptopa. Obudowa DuoFlip została odpowiednio doceniona. Compal DuoFlip otrzymał, przyznawane właśnie za pomysłowe wzornictwo, wyróżnienie iF Design Award.

Compal DuoFlip ma pełnić rolę nie tylko zwykłego laptopa, ale właśnie takiej – szkicownika z klawiaturą (fot. Compal)

O podzespołach zastosowanych w tym nietypowym komputerze niewiele wiadomo. Ekran komputera mierzy 13,3 przekątnej i wykonany jest w technologii IPS. Biorąc pod uwagę formę komputera, zapewne wewnątrz znajdować się będą energooszczędne układy klasy U Intela, lub konkurencyjne rozwiązanie produkcji AMD. | CHIP