7 nowości w systemie Android Q

Android Q będzie gotowy na składane smartfony, o których z pewnością jeszcze usłyszymy w najbliższych miesiącach. System płynnie przełączy się pomiędzy rozdzielczościami, dzięki czemu po złożeniu smartfonu okno aplikacji dostosuje się do aktualnego rozmiaru ekranu.
7 nowości w systemie Android Q

7. Obsługa składanych smartfonów

6. Tłumaczenie tekstów w locie

Sztuczna inteligencja w Andoidzie Q w czasie rzeczywistym wyświetli tekst wypowiadany przez drugą osobę, co szczególnie przyda się osobom niesłyszącym. Co ważne, funkcja nie będzie wymagała połączenia z internetem.

5. Inteligentne podpowiedzi

Android Q pozwoli wybrać szybkie akcje w oknie powiadomienia. W ten sposób będziemy mogli np. natychmiast odpowiedzieć, wybierając daną akcję, bez potrzeby uruchamiania głównego okna aplikacji.

4. Kontrola rodzicielska

W ustawieniach systemowych Androida Q znajdziemy opcje kontroli rodzicielskiej. Po sparowaniu smartfonu dziecka ze smartfonem rodzica, będziemy mogli kontrolować, jakie aplikacje nasza pociecha instaluje w telefonie, a także ustawić dzienne limity korzystania z urządzenia. Family Link pojawi się tej jesieni w Androidzie 9 i Androidzie Q.

3. Tryb skupienia

Dzięki trybowi skupienia wyciszymy aplikacje, które nas rozpraszają w nauce albo pracy. Focus Mode pojawi się podobnie jak kontrola rodzicielska na jesieni w Androidzie 9 i Androidzie Q.

2. Nowe gesty

Android Q pozwoli łatwiej nawigować za pomocą gestów, bez konieczności korzystania z wirtualnych przycisków nawigacyjnych. Pozwoli to wykorzystać w aplikacjach całą powierzchnię ekranu i bardziej intuicyjnie korzystać z telefonu bez wykonywania zbędnych akcji.

1. Tryb ciemny

W Androidzie Q wreszcie pojawi się tryb ciemny, który z jednej strony wydłuży czas pracy na baterii, a z drugiej sprawi, że nasze oczy nie będą się męczyły podczas korzystania z urządzenia.

Tym razem nie tylko właściciele Pixeli mogą testować najnowszego Androida. Wszystkie modele, na które które można pobrać wersję beta Androida Q znajdziecie tutaj. | CHIP