Aż 7 Polaków walczy w turnieju StarCrafta II w Kijowie

Najlepszy z Polaków, Mikołaj “Elazer” Ogonowski z zespołu AGO Esports jako jeden z 16 zawodników już zagwarantował sobie występ w trzeciej fazie grupowej. Pozostałymi Polakami, którzy powalczą o zwycięstwo w Kijowie są Artur “Nerchio” Bloch, Piotr “souL” Walukiewicz, Grzegorz “MaNa” Komincz, Szymon “Ziggy” Filipek, Mateusz “Gerald” Budziak i Dariusz “HaPe” Kleczko. Oni będą musieli jednak powalczyć od pierwszej z trzech rund grupowych.
Aż 7 Polaków walczy w turnieju StarCrafta II w Kijowie

Faworytem turnieju jest rewelacyjny fiński Zerg Joona “Serral” Sotala, który w zeszłym roku jako pierwszy zawodnik spoza Korei Południowej został mistrzem świata “StarCrafta II”. Groźnymi rywalami Polaków będzie też z pewnością grający Protosstem Amerykanin Alex “Neeb” Sunderhaft, który obecnie prowadzi w klasyfikacji World Championship Series Circuit z 2730 punktami.

Najlepszy z Polaków, Mikołaj “Elazer” Ogonowski, w klasyfikacji generalnej WCS Circuit zajmuje 10 miejsce (graf. Liquipedia)

WCS Spring jest drugim z czterech tegorocznych turniejów z cyklu WCS Circuit. Pomimo dużej i zaangażowanej społeczności “StarCrafta II”, w tym roku Polacy zajmują dalsze miejsca w klasyfikacji. Czy to się zmieni po turnieju w Kijowie przekonamy się w ten weekend. Rozgrywki WCS można oglądać w języku polskim na kanale ESL Poland, a także u Emila Wieczorka. | CHIP