Aż 7 Polaków walczy w turnieju StarCrafta II w Kijowie

Mikołaj "Elazer" Ogonowski jest już w trzeciej fazie rozgrywek.

Najlepszy z Polaków, Mikołaj „Elazer” Ogonowski z zespołu AGO Esports jako jeden z 16 zawodników już zagwarantował sobie występ w trzeciej fazie grupowej. Pozostałymi Polakami, którzy powalczą o zwycięstwo w Kijowie są Artur „Nerchio” Bloch, Piotr „souL” Walukiewicz, Grzegorz „MaNa” Komincz, Szymon „Ziggy” Filipek, Mateusz „Gerald” Budziak i Dariusz „HaPe” Kleczko. Oni będą musieli jednak powalczyć od pierwszej z trzech rund grupowych.

Faworytem turnieju jest rewelacyjny fiński Zerg Joona „Serral” Sotala, który w zeszłym roku jako pierwszy zawodnik spoza Korei Południowej został mistrzem świata „StarCrafta II”. Groźnymi rywalami Polaków będzie też z pewnością grający Protosstem Amerykanin Alex „Neeb” Sunderhaft, który obecnie prowadzi w klasyfikacji World Championship Series Circuit z 2730 punktami.

Najlepszy z Polaków, Mikołaj „Elazer” Ogonowski, w klasyfikacji generalnej WCS Circuit zajmuje 10 miejsce (graf. Liquipedia)

WCS Spring jest drugim z czterech tegorocznych turniejów z cyklu WCS Circuit. Pomimo dużej i zaangażowanej społeczności „StarCrafta II”, w tym roku Polacy zajmują dalsze miejsca w klasyfikacji. Czy to się zmieni po turnieju w Kijowie przekonamy się w ten weekend. Rozgrywki WCS można oglądać w języku polskim na kanale ESL Poland, a także u Emila Wieczorka. | CHIP