Computex 2019: Project Limitless, czyli pierwszy laptop 5G

O notebooku nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Lenovo ujawniło jedynie, że sercem urządzenia będzie układ opracowany przez Qualcomma na bazie Snapdragona 8cx, czyli pierwszego procesora tej firmy dla komputerów osobistych zbudowanego w litografii 7 nm. Chip zastępuje Snapdragona 850 i jak wynika z benchmarków jest wydajniejszy od konkurencyjnego Intela Core i5-8250U, zarówno pod kątem samej mocy obliczeniowej jak i zapotrzebowania energetycznego. Według zapewnienia producenta laptop będzie w stanie przepracować cały dzień bez doładowywania. Nie zapomniano także o technologii szybkiego ładowania Quick Charge 4.
Computex 2019: Project Limitless, czyli pierwszy laptop 5G

Domyślnie Snapdragon 8cx jest zintegrowany z modelem 4G LTE, ale w tym przypadku producent dorzucił całkowicie nowy modem X55, który obsługuje zarówno sieć 4G jak i 5G. Użytkownicy laptopa będą mogli zatem cieszyć się pobieraniem danych z prędkością do 7 Gbps i wysyłaniem danych z prędkością do 3 Gbps. Kompatybilność z siecią LTE może sprawić, że zakup takiej maszyny w przyszłym roku, kiedy w większości miejsc na świecie zasięg 5G nie istnieje może mieć sens, ale wszystko zależy od ceny produktu i pozostałej specyfikacji.

[banner slot=”text”]

Chiński producent najwyraźniej chce zostać pionierem sektora przenośnych komputerów. Całkiem niedawno Lenovo przedstawiło prototyp pierwszego laptopa z elastycznym ekranem. Do sprzedaży ma on wejść także w 2020 roku. Niewykluczone, że na trwających targach Computex usłyszymy więcej informacji na temat tych dwóch ciekawych maszyn. | CHIP