Corel i tablet, czyli warsztaty graficzne podczas Pyrkonu

Rysowanie, malowanie, szkicowanie cieszą się coraz większą popularnością. Wystarczy wejść choćby na YouTube’a, by zobaczyć, ile kanałów poświęconych jest tym pasjom. A odkąd okryliśmy, jak cudownie i wygodnie jest rysować cyfrowo, to każdego dnia w takich serwisach jak choćby DeviantArt pojawia się setki, jeśli nie tysiące prac.
Corel i tablet, czyli warsztaty graficzne podczas Pyrkonu

Nic więc dziwnego, że w tym roku, dokładnie tak samo jak w poprzednich latach, na naszym pyrkonowym stoisku ustawiała się kolejka osób, które chciały wziąć udział w warsztatach, nad którymi czuwał nasz dyrektor artystyczny Piotr Sokołowski i spróbować, jak to jest tworzyć cyfrowe grafiki. W ruch poszły więc nie pędzle i akwarelki, ale programy firmy Corel: czyli kultowy CorelDraw i Painter 2019 oraz tablety firmy Huion. I jedno i drugie pracowało na wydajnych ZenBookach marki Asus. To jest, jeden jedyny feler cyfrowej twórczości – narzędzia muszą być najwyższej jakości. Prawdziwy artysta nie może przecież pracować z byle czym.

Pyrkon ma to do siebie, że większość aktywności związanych jest z szeroko pojętym fantasy i SF. Stąd zapewne takie zamiłowanie odwiedzających nasze stoisko artystów do wszelkiej maści elfów, rycerzy Jedi i wariacji na temat obcych.

Jak zwykle, warsztaty prowadzone przez naszego dyrektora artystycznego Piotra Sokołowskiego, autora licznych ilustracji o tematyce SF-F przyciągnęły tłum chętnych, którzy zapisywali się z nawet kilkugodzinnym wyprzedzeniem, żeby zapewnić sobie miejsce. Oprócz warsztatów, mieliśmy także konkurs, w którym nagrodami były pakiety oprogramowania Corel.

Tak się składa, że w tym roku zobaczymy zakończenie kilku ciągnących się od lat sag. Avengers: Endgame domknął dotychczasowy rozdział historii Marvel Cinematic Universe, trwa finałowy sezon epickiego serialu Gra o tron, a pod koniec roku zobaczymy, jak zostanie zakończona trzecia trylogia Gwiezdnych Wojen. Nic więc dziwnego, że tematem naszych warsztatów uczyniliśmy “…i taki był koniec tej opowieści”. Co narysowali ci uczestnicy warsztatów, którzy zdecydowali się wziąć udział w konkursie?

Zapraszamy do galerii wszystkich prac, którą znajdziecie tutaj:

a tutaj możecie zobaczyć kilka najciekawszych naszym zdaniem prac:

| CHIP

 

Więcej:bezcatnews