Dystrybucja Arch Linux trafiła do Microsoft Store

Arch to aktualizowana co miesiąc dystrybucja zawierająca program Pacman do zarządzania pakietami oprogramowania. Teraz za sprawą Windows Subsystem for Linux będą z niej mogli skorzystać także użytkownicy Windows 10. WSL jest podsystemem, który pozwala uruchamiać aplikacje napisane z myślą o Linuxie w systemie Microsoftu. Warto zwrócić uwagę, że na Arch Linux opiera się m.in. nieco bardziej popularny Manjaro, niedostępny jednak w Microsoft Store. Arch Linux w wersji WSL znajdziecie pod tym adresem.
Dystrybucja Arch Linux trafiła do Microsoft Store

W Microsoft Store pojawiła się kolejna dystrybucja Linuxa (graf. CHIP)

Arch Linux to kolejna dystrybucja systemu z pingwinem, jaką można znaleźć w Microsoft Store. Wcześniej znalazły się tam takie systemy jak Ubuntu, Debian, Kali Linux, Fedora i SUSE. Możliwość uruchomienia popularnych open-source’owych programów bezpośrednio w Windowsie bardzo ułatwia zadanie szczególnie administratorom i programistom korzystającym z kilku systemów operacyjnych.

Microsoft od dłuższego czasu promuje otwarte oprogramowanie, co jest sporą zmianą, patrząc na wcześniejszą rywalizację z Linuxem i producentami oprogramowania publikowanego na wolnych licencjach. Gigant z Redmont w listopadzie 2016 roku dołączył do Linux Foundation jako Platinum member, co oznacza, że (podobnie jak Google, Huawei i Samsung) co roku wpłaca na jej konto pół miliona dolarów. | CHIP

Więcej:LinuxWindows