GOG Galaxy pozwoli na integrację z innymi klientami gier

Wielu graczy narzeka na ilość programów, za pomocą których możemy instalować i uruchamiać gry. Te głosy szczególnie słychać w kontekście ostatniego konfliktu pomiędzy Epic Games Store i Steamem. Zwolennicy tej drugiej usługi często zwracają uwagę, że platforma z grami, to nie tylko sklep, ale coraz częściej przede wszystkim portal społecznościowy z funkcją czatu i forum. Naprzeciw tym głosom zdaje się wychodzić polski GOG, który zapowiedział nową wersję swojego klienta Galaxy.
GOG Galaxy pozwoli na integrację z innymi klientami gier

Prace nad GOG Galaxy 2.0 jeszcze trwają, ale już teraz można się zapisać do zamkniętych testów beta. Wśród funkcji znajdzie się możliwość dodawania do biblioteki dowolnych gier zainstalowanych za pośrednictwem innych klientów, a także ręczne dodawanie gier do biblioteki. Takie rozwiązanie pozwoli z jednego miejsca zarządzać i uruchamiać wszystkie posiadane gry. Możemy też liczyć na rozbudowane statystyki i powiadomienia o najnowszych tytułach.

GOG Galaxy 2.0 pozwoli dodawać gry z różnych platform (graf. GOG)

W Galaxy 2.0 znajdą się też funkcje społecznościowe takie jak czat, za pośrednictwem którego porozmawiamy ze znajomymi grającymi na różnych platformach. Będziemy mogli też podejrzeć ich aktywność, a także osiągnięcia i czas spędzone w poszczególnych grach. Twórcy GOG zapowiadają też wsparcie dla gier wieloosobowych i serwis ułatwiający kojarzenie graczy.

[banner slot=”text”]

Platforma GOG.com (skrót od “Good Old Games”) powstała w 2008 roku za sprawą polskiego wydawcy gier CD Projekt. Usługa oferuje zakup gier w formie cyfrowej. Wśród innych tego typu serwisów, GOG wyróżnia się szczególnie tym, że nie stosuje zabezpieczeń DRM. Klientowi Galaxy jednak, szczególnie na tle Steama, wyraźnie brakowało wielu funkcji, co miejmy nadzieję, że niebawem się zmieni. | CHIP