Nowe laptopy HP dla graczy – znamy polskie ceny

Komputery do gier są jedną z tych gałęzi rynku, które rozwijają się dynamicznie. HP dość późno dołączyło do grona producentów takich urządzeń, ale szybko nadrobiło zaległości. Po niedawnej premierze nowych laptopów z linii Omen przyszedł czas także na akcesoria oraz tańsze rozwiązania z rodziny Pavilion Gaming i liczne akcesoria. Podano także ceny, których powinniśmy spodziewać się w polskich sklepach. Prezentują się one następująco:
Nowe laptopy HP dla graczy – znamy polskie ceny

 • Laptop OMEN X 2S – dostępny w lipcu w cenie od 11 999 zł
 • Laptop OMEN 17 – dostępny w lipcu w cenie od 5 499 zł
 • Laptop OMEN 15 – dostępny w lipcu w cenie od 5 299 zł
 • Monitor OMEN X 25 – dostępny w lipcu w cenie od 2 699 zł
 • Monitor OMEN X 25f – dostępny w lipcu w cenie od 1 969 zł
 • Mysz bezprzewodowa OMEN Photon – dostępna w lipcu w cenie od 639 zł
 • Podkładka pod mysz OMEN Outpost – dostępna w lipcu w cenie od 599 zł
 • Fotel gamingowy OMEN Citadel – dostępny we wrześniu w cenie od 1 499 zł
 • Laptop HP Pavilion Gaming 17 – dostępny w lipcu w cenie od 3 899 zł
 • Laptop HP Pavilion Gaming 15 – dostępny w lipcu w cenie od 3 799 zł
 • Mysz gamingowa HP Pavilion 200 – dostępna w lipcu w cenie od 129 zł
 • Gamingowa podkładka pod mysz HP Pavilion 400 – dostępna w lipcu w cenie od 169 zł
Na pierwszy rzut oka nowe laptopy Pavilion Gaming można pomylić z ubiegłoroczną serią (fot. HP)

HP odświeżyło laptopy z linii Pavilion Gaming. Chociaż przypominają one dotychczasowe konstrukcje, różnią się wyraźnie w kilku detalach, w tym jednym, szczególnie istotnym: HP przebudowało układy chłodzenia. To właśnie system odprowadzania ciepła jest najczęściej piętą achillesową tańszych laptopów dla graczy. W tym przypadku poszerzono otwory wylotowe oraz kratkę wlotową od spodu. Zastosowano też wyraźnie większe wentylatory. Dotyczy to zarówno modelu 15,6″, jak i 17,3-calowego. Porównanie układów chłodzenia z serią z 2018 roku można zobaczyć poniżej.

Nowe konfiguracje laptopów HP Pavilion Gaming będą wyposażone w procesory Intel Core i5 oraz Core i7 generacji 9 oraz układy graficzne NVIDIA GeForce GTX 1650 oraz GTX 1660 Ti Max-Q.

 

Nowa mysz i podkładka z linii Omen. Podświetlane podkładki stają się coraz bardziej popularne. Ta jednak jest jednocześnie ładowarką bezprzewodową w systemie Qi. (fot. HP)

HP rozbudowało także ofertę akcesoriów, zarówno z linii Pavilion Gaming, jak i Omen. W tańszej pojawiła się nowa mysz, HP Pavilion Gaming Mouse 200 z podświetleniem RGB, oparta o sensor PixArt PAW3305DK. Mysz jest profilowana dla użytkowników praworęcznych. Wśród urządzeń z flagowej serii dla graczy także pojawiła się nowa mysz, przy czym jest to, dość nietypowo jak na sprzęt dla graczy, model bezprzewodowy. Omen Photon Wireless Mouse można dostosowywać do własnych preferencji, za pomocą bocznych paneli.

Nowe monitory producenta z pewnością chętniej wybiorą miłośnicy marki – w segmencie monitorów dla graczy panuje bardzo ostra konkurencja (fot. HP)

Amerykański producent poszerzył też ofertę swoich monitorów dla graczy. Omen X 25 oraz Omen X 25f to modele 24,5-calowe, o wąskich ramkach ekranu wyposażonych w technologie synchronizacji obrazu, odpowiednio: G-Sync (w X 25) oraz FreeSync (w X 25f). To, co decyduje o użyteczności obu tych modeli dla zastosowań gamingowych to wysoka częstotliwość odświeżania, wynosząca aż 240 Hz. | CHIP