Huawei ma kłopoty z firmą kurierską FedEx

FedEx China we wtorek zamieściło na swoim koncie w chińskich mediach społecznościowych przeprosiny za „niewłaściwe obchodzenie się” z przesyłkami Huawei i poinformowało, że nie ma żadnej „zewnętrznej presji” dotyczącej przekierowywania paczek chińskiej firmy na adresy w USA.
Huawei ma kłopoty z firmą kurierską FedEx

Jak donosi Reuters chiński producent sprzętu telekomunikacyjnego zauważył, że firma kurierska FedEx skierowała dwie paczki przeznaczone na adresy Huawei w Azji do Stanów Zjednoczonych. I to samo próbowała zrobić z dwiema innymi.
Rzecznik firmy Huawei powiedział Reuterowi, że dwie przesyłki wysłane z Japonii do Chin zostały skierowane przez FedEx do Stanów Zjednoczonych. Według zapewnień Huawei wszystkie przesyłki zawierały wyłącznie dokumenty firmowe, bez żadnych danych technicznych. „Ostatnie doświadczenia, w których ważne dokumenty handlowe wysyłane za pośrednictwem FedEx nie zostały dostarczone do miejsca przeznaczenia, a zamiast tego zostały skierowane do FedEx w Stanach Zjednoczonych lub właśnie miały tam trafić, podważają nasze zaufanie do firmy kurierskiej” – powiedział Reutersowi, Joe Kelly, rzecznik prasowy Huawei. „W związku z tymi incydentami będziemy musieli teraz przejrzeć nasze wymagania w zakresie logistyki i dostarczania dokumentów” – powiedział rzecznik.