MSI GT76 – powiew świeżości w gamingowym high-endzie

MSI GT75 Titan to od dawna najmocniejszy laptop dla graczy tajwańskiej firmy spośród modeli z pojedynczą kartą graficzną (istnieje przecież jeszcze olbrzymi MSI GT83 Titan). Duży i dość ciężki laptop klasy DTR pojawił się wraz z pierwszymi mobilnymi kartami graficznymi NVIDIA Pascal. Do tego z zewnątrz jest on zresztą bardzo podobny do poprzednika, MSI GT73VR. Dlatego nadejście następcy, modelu GT76, to większy ruch producenta niż tylko odświeżenie oferty – to bardzo wyraźna zmiana w stylistyce. Dodam tylko, że GT76 to tylko prawdopodobna, bo wciąż niepotwierdzona nazwa tego modelu.
MSI zdobyło nagrody w 5 kategoriach, w tym za Czarnego Konia Gamingu (graf. MSI)

MSI zdobyło nagrody w 5 kategoriach, w tym za Czarnego Konia Gamingu (graf. MSI)

Pierwsze rendery tego notebooka pojawiły się na stronie amerykańskiej wersji serwisu Notebookcheck. Trzeba przyznać, że tajwański producent dokonał bardzo daleko idących zmian w konstrukcji względem poprzednika. Czerń i czerwień ustąpiły miejsca srebrnym, aluminiowym powierzchniom. Zawiasy znajdują się nieco przed krawędzią tylną, co pozostawia charakterystyczny “kuper”. To podobne rozwiązanie jak stosowanie w niektórych modelach ASUSa oraz Lenovo. Mi jednak najbardziej przypomina Alienware’a Area 51m.

MSI GT76 wygląda inaczej niż poprzednik. Rozmiar wylotów powietrza jest imponujący (fot. notebookcheck)

Producent nie ukrywa, że istotną częścią designu jest w tym przypadku podświetlenie RGB LED. Pasek znajdujący się z przodu to element stylistyczny znany z kilku konstrukcji ASUSa. Obudowa MSI GT76 rozszerza się ku tyłowi, gdzie znajdują się wyloty powietrza, a więc też radiatory. Znając podejście MSI do budowy układów chłodzenia wewnątrz powinniśmy spodziewać się minimalnie trzech wentylatorów.

Pas LED na przodzie laptopa – mam nadzieję, że będzie konfigurowalny i da się go wyłączyć (fot. Notebookcheck)

A będzie co chłodzić, bo należy oczekiwać, że MSI, tradycyjnie już dla serii GT, zamieści w nowej konstrukcji najmocniejsze aktualnie dostępne podzespoły. Spodziewamy się więc procesorów Intel Core i9-9880H oraz Core i9-9980HK, a także karty graficznej NVIDIA GeForce RTX 2080. Prawdopodobne jest, że tak jak w poprzednich modelach z tej serii, także i w MSI GT76 będzie dostępnych wiele miejsc na nośniki danych i nawet 4 sloty na RAM.

To z pewnością nie będzie lekki laptop – zresztą nie taka jest rola DTRów (fot. Notebookcheck)

Cena z pewnością będzie wysoka, ale seria GT nigdy nie należała do specjalnie tanich. To przecież gamingowy high-end. Zdaje się, że MSI starało się to podkreślić stylistyką. Czy ten model ma szanse na rynkowy sukces? Zobaczymy. Premiera prawdopodobnie już niedługo na Computex 2019. | CHIP