Nowy iPod touch trafił do sprzedaży

Urządzenie ma 4-calowy wyświetlacz IPS Retina o rozdzielczości 1136 x 640 pikseli i procesor A10 Fusion. iPod touch w podstawowej wersji z 32 GB pamięci wewnętrznej kosztuje 1100 złotych. Osoby, które potrzebują więcej miejsca na pliki, będą musiały wydać prawie dwa razy więcej. Za wersję z 256 GB pamięci trzeba zapłacić 2060 złotych. Urządzenie dostępne jest w 6 kolorach: różowym, srebrnym, złotym, szarym, niebieskim, a także czerwonym.
Nowy iPod touch trafił do sprzedaży

Odświeżony iPod touch poza funkcją słuchania i pobierania muzyki z serwisów Apple Music i iTunes, pozwala także korzystać z aplikacji z rozszerzoną rzeczywistością (AR), za pośrednictwem Apple Arcade. Będziemy mogli też skorzystać z aplikacji FaceTime, za pomocą której można prowadzić grupowe rozmowy wideo. iPod touch otrzyma aktualizację do najnowszego systemu iOS 13, kiedy ten się ukaże.

iPod touch pozwoli uruchomić gry i aplikacje z rozszerzoną rzeczywistością (for. Apple)

Warto przy tym zaznaczyć, że jak na odtwarzacz multimedialny przystało, iPod touch nie obsługuje kart SIM. Co jest dużą wadą biorąc pod uwagę, że funkcje jakie oferuje iPod touch, dostępne są w większości współczesnych smartfonów. Jednocześnie jest najtańszym urządzeniem amerykańskiego producenta, choć i tak cena na tle budżetowych smartfonów pozostaje stosunkowo wysoka, do czego nas Apple zdążyło już przyzwyczaić. | CHIP

Więcej:Apple