Nowy laptop HP dla graczy ma dwa ekrany

Amerykański producent odświeża swoją ofertę komputerów gamingowych w dosyć niespodziewanym terminie. Nie podczas zbliżających się targów Computex 2019, a na dwa tygodnie przed nimi, HP pokazało nowe laptopy z serii Omen. Przyjrzyjmy się zatem nowym projektom HP.
Nowy laptop HP dla graczy ma dwa ekrany

HP Omen X 2S

To z pewnością najbardziej niezwykła z nowości. 12-calowy laptop o dość dziwacznej, ale intrygującej konstrukcji. Nietrudno zauważyć jakie zmiany względem klasycznej formy laptopa poczyniono: klawiatura “powędrowała” do przodu, wypierając touchpad w miejsce po prawej stronie – w bloku numerycznym. Podobne rozwiązanie widzieliśmy już kiedyś w największych konstrukcjach dla graczy produkcji MSI. Nad klawiaturą znajduje się natomiast dodatkowy ekran.

HP wpadło na dosyć oryginalny, ale pytanie czy użyteczny, pomysł (fot. HP)

Podstawą dla tego pomysłu miało być badanie “Lightspeed – Gamer Mobile Screen Stacking Report” przeprowadzone jesienią ubiegłego roku. Ujawniło ono, że aż 66 procent graczy często korzysta z telefonu podczas grania w gry na komputerze. Głównie do wymiany wiadomości przez komunikatory. Dodatkowy, mały ekran ma umożliwiać podobne działania szybciej i wygodniej. To zresztą niejedyne zastosowanie dodatkowego ekranu. Drugim ma być przenoszenie części zawartości gry właśnie na mniejszy ekran. Np. mapa, może być wyświetlana stale na małym ekranie.

Omen X 2S to z pewnością nietuzinkowa konstrukcja (fot. HP)

Jeśli chodzi o wydajność, to nie ma tu wielkiego zaskoczenia – HP postawiło na procesory Intel Core i7-9750H lub, do wyboru, Core i9-9880H. Reszta konstrukcji obejmuje do 32 GB RAM DDR4 o taktowaniu dochodzącym do 3200 MHz oraz jeden z dwóch układów graficznych NVIDII: GeForce RTX 2070 Max-Q  lub GeForce RTX 2080 Max-Q. Producent chwali się także zastosowaniem na CPU i GPU ciekłego metalu Thermal Grizzly Conductonaut Liquid Metal zamiast tradycyjnej pasty termoprzewodzącej.

Laptop pojawi się w wersjach z trzema różnymi ekranami. Wszystkie trzy mają oczywiście przekątną 15,6″. Dwa warianty to panele IPS o częstotliwości odświeżania odpowiednio 144 Hz i 240 Hz. Trzecia opcja to panel 4K 60 Hz. Wszystkie trzy obsługują technologię NVIDIA G-Sync.

HP Omen 15 i Omen 17

HP przeprojektowało także doskonale znane modele Omen 15 i Omen 17. Obydwa zostały poddane pewnemu odchudzaniu. Zmieniono też wyloty powietrza i rozmieszczenie portów. Nowy Omen 15 i Omen 17 są więc wyraźnie cieńsze niż dotychczasowi przedstawiciele tej linii.

Omen 15 schudł, a przy tym zachował swoją stylistyczną charakterystykę (fot. HP)

Jednocześnie nadal posiadają silne podzespoły. Najwydajniejsze GPU jakie możemy znaleźć w 15-calowym modelu to GeForce RTX 2080 Max-Q, a w 17-calowym pojawi się nawet pełna wersja tego układu graficznego. Pojawią się także wersje z popularnymi układami GeForce GTX 1650 oraz GeForce GTX 1660 Ti.

HP Omen 15 – 15,6-calowy laptop dla graczy przeszedł nieco zmian. Producent nie zrezygnował z charakterystycznej stylistyki pokrywy ekranu (fot. HP)

Ceny nowych laptopów HP Omen zostały podane dotychczas dla rynku amerykańskiego. Za HP Omen X 2S trzeba zapłacić 2099,99 dolarów, czyli 8060 złotych netto (należy więc spodziewać się ceny powyżej 10 000 zł w Polsce). Ceny HP Omen 15 i Omen 17 zaczynają się, odpowiednio, od 1049,99 dolarów (4030 złotych netto) i 1099,99 dolarów (4220 złotych netto). Dwuekranowy Omen X 2S pojawi się jeszcze pod koniec maja, na laptopy Omen 15 i Omen 17 musimy zaczekać do czerwca. | CHIP

Więcej:HPlaptopy