Pastor stworzył kościół VR, w którym udziela chrztów

Pastor D.J. Soto zajmuje się nawracaniem w sieci. Za pośrednictwem popularnego wśród graczy komunikatora Discord i programu “VRChat” amerykański duchowny głosi “Dobrą Nowinę”, tłumacząc naukę Chrystusa także i tym wątpiącym. Soto nie ogranicza się jedynie do rozmów, ale w wirtualnym basenie udziela chrztów dorosłym ateistom, tłumacząc przy tym symbolikę tego sakramentu. Nagranie z jednego z tego typu wydarzeń możecie zobaczyć ponieżej.
Pastor stworzył kościół VR, w którym udziela chrztów

Soto uczestniczy też w wirtualnych rozgrywkach m.in. “Overwatcha” i “Fortnite”, gdzie poznaje osoby z całego świata. Jego zdaniem, kontakt za pośrednictwem sieci ma wiele zalet, ponieważ ludzie łatwiej się otwierają, kiedy występują anonimowo. Dzięki temu łatwiej jest rozmawiać także o sprawach wiary. Wirtualny kościół służy też osobom niepełnosprawnym, które nie są w stanie dotrzeć do prawdziwego kościoła.

Także i w Polsce duchowni zaczynają rozumieć, że aby dotrzeć do młodszych osób z przesłaniem, trzeba zacząć mówić ich językiem w czym bardzo pomocne są nowe technologie. Warto wspomnieć chociażby inicjatywę ojca Adama Szustaka, czyli serwis Dominikanie.pl, który ma być w założeniu katolickim Netflixem. | CHIP

Więcej:VR