Powstał park rozrywki poświęcony Gwiezdnym Wojnom

W części Disneylandu poświęconej “Gwiezdnym Wojnom” nie mogło zabraknąć naturalnej wielkości repliki Millenium Falcona, którym podróżował m.in. Han Solo z Chewbaccą. Goście Galaxy’s Edge mogą kupić bilet na symulowany lot tym statkiem. Po “Krawędzi Galaktyki” przechadzają się pilnujący porządku (i biletów) Stormtrooperzy. W parku jest kilka restauracji, w tym słynna Kantyna z kosmicznymi drinkami.
Powstał park rozrywki poświęcony Gwiezdnym Wojnom

Naturalnych rozmiarów statek Millenium Falcon (fot. Disney)

Otwarcie wrót Galaxy’s Edge poprzedziła huczna ceremonia, którą możecie obejrzeć poniżej. Bob Iger, szef The Walt Disney Company, nie krył podekscytowania wydarzeniem, z kolei reżyser “Star Wars”, George Lucas, stwierdził, że jeszcze 20 lat temu podobne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe i jest pod wrażeniem rozmachu. Jak przyznał wzruszony Mark Hamil, filmowy Luke Skywalker, nigdy nie spodziewał się powstania krainy dotyczącej wyłącznie “Gwiezdnych Wojen”.

Pierwszy park rozrywki poświęcony kosmicznej sadze powstał w Anaheim. W sierpniu taka sama strefa zostanie otworzona w innym amerykańskim Disneylandzie – w Orlando na Florydzie. Na obydwa Galaxy’s Edge przewidziano po blisko 6 hektarów powierzchni. Pokazy z aktorami przebranymi za bohaterów “Gwiezdnych wojen” można zobaczyć także w paryskim Disneylandzie i niewykluczone, że w przyszłości i tam powstanie “dzielnica” Star Wars. Jak zapowiedział w ubiegłym roku Bob Iger, Disney przeznaczy 2 miliardy euro na rozbudowę paryskiego parku, ale szczegółów planu nie podał. | CHIP