RedmiBook 14 – laptop za mniej niż 2 tys. zł

RedmiBook 14 zostanie wyposażony w 14-calowy ekran Full HD, choć nie wiadomo czy będzie to wyświetlacz dotykowy. Pod maskę mają trafić procesory Intel Core i3, i5 i i7 ósmej generacji. W najtańszej wersji laptop otrzyma zintegrowany układ graficzny Intela, natomiast w droższych modelach powinniśmy znaleźć kartę Nvidia GeForce MX250 w wersjach 10W i 25W. Jeżeli chodzi o pamięć RAM pojawią się warianty z 4GB i 8GB, które współpracować będą odpowiednio z 256 GB lub 512 GB pamięci wewnętrznej. Sprzęt będzie dostępny wyłącznie w kolorze srebrnym. To, co powinno najbardziej ucieszyć konsumentów, to wiadomość o cenie. Laptop będzie kosztował około 500 dolarów, czyli ok. 1900 zł.
redmibook 14
redmibook 14

Wygląd RedmiBooka 14 nie jest jeszcze znany. Może przypominać jednak laptopy Xiaomi, takie jak widoczny na zdjęciu Mi Notebook Air (fot. Xiaomi)

Xiaomi Xiaomi ma już w swojej ofercie zarówno ultrabooki Mi Notebook Air, będące odpowiedzią na MacBooka Air, jak i laptopy Mi Notebook Pro, czyli wydajniejszą konkurencję MacBooków Pro. Ich cena przekracza jednak 4 tys. zł. Pojawienie się niskobudżetowego notebooka Redmi jako alternatywnego wyboru dla mniej zasobnego lub mniej wymagającego klienta wydaje się zatem uzasadnione. Więcej informacji o RedmiBooku 14 powinniśmy usłyszeć wkrótce. | CHIP