Równocześnie z Redmi K20 zadebiutuje też Redmi 7A

Submarka Xiaomi, Redmi, kojarzona z konstrukcjami budżetowymi, wzbudza ostatnio większe zainteresowanie za sprawą nadchodzącego duetu modeli K20 i K20 Pro, pierwszych urządzeń ze zdecydowanie wyższymi aspiracjami niż dotychczasowe smartfony Redmi. Wraz z planowaną na 28 maja premierą flagowego i niemal-flagowego telefonu szykowany jest również debiut sprzętu bardziej typowego dla tej marki. Redmi 7A to z propozycja z tańszej półki.
Równocześnie z Redmi K20 zadebiutuje też Redmi 7A

Redmi 7A wygląda bardzo podobnie do starszych konstrukcji (fot. Redmi)

Redmi 7A wygląda znajomo. Brak notcha, wyskakujących z obudowy aparatów czy ramek zredukowanych niemal do zera. Zamiast tego mamy zaokrągloną sylwetkę telefonu z 5,45-calowym ekranem HD+ (720 x 1440) otoczonym pokaźnymi ramkami. Zachowano gniazdo słuchawkowe, a do ładowania niestety microUSB.

Nowy model wykorzystuje procesor Qualcomm Snapdragon 439 wykonany w 12 nm procesie technologicznym. To 8-rdzeniowy SoC dysponujący wbudowanym układem graficznym Adreno 505 oraz modemem LTE Snapdragon X6. Wszystkie rdzenie CPU bazują na układach ARM Cortex A53. Nie jest to więc szczególnie szybka, za to dość wydajna energetycznie jednostka. Do dyspozycji SoC  producent przeznaczył w Redmi 7A 2 lub 3 GB pamięci RAM, a na dane użytkownika mamy 16 lub 32 GB.

Na razie wiadomo o dwóch kolorach, w których ukaże się Redmi 7A – czarnym i niebieskim (fot. Redmi)

Telefon ma tylko pojedynczy aparat z tyłu – rzecz coraz rzadziej spotykana. Jest to moduł 13-megapikselowy, wspomagany jedynie diodą doświetlającą. Z przodu natomiast znalazło się miejsce dla modułu 5-megapikselowego. Aparaty nie będą więc szczególnie mocną stroną taniego Redmi. Co innego akumulator o pojemności 4000 mAh. Przy mało wymagających podzespołach, jeśli tylko producent zadba o optymalizację oprogramowania, telefon powinien bardzo długo pracować na baterii. Do tego nowy Redmi 7A jest odporny na zachlapania. Cena nie została jeszcze podana, ale zapewne będzie niska. Redmi 7 kosztuje teraz około 400-900 złotych, a model 7A będzie jego tańszą wersją. | CHIP

[offers keywords=”redmi 7″]

Więcej:RedmiXiaomi