Samsung QLED Q90 wchodzi do sprzedaży

Q90 wyposażono w panel QLED (oparty na kropce kwantowej), który posiada kilka poprawek względem poprzednich generacji. Mowa tutaj między innymi o Bezpośrednim Strefowym Oświetleniu, które ma zapobiegać powstawaniu jakichkolwiek nierówności oraz zapewniać jeszcze lepszy kontrast. Oprócz tego zastosowano technologię Quantum HDR 2000, współpracującą z HDR10+, co w założeniu ma rozjaśnić jasne sceny i zwiększyć głębię ciemnych. Rozdzielczość obrazu to 4K, a więc nie powinno być problemu także ze szczegółowością.
Samsung QLED Q90 wchodzi do sprzedaży

Oglądanie telewizji w grupie ma być wygodniejsze Ultra Szerokiemu Kątowi Widzenia. Wykorzystano tu dwie nowe warstwy ekranu: koncentrującą i rozpraszającą światło równomiernie, dzięki czemu obraz ma wyglądać tak samo, niezależnie od pozycji, którą zajmie widz.

Tak wygląda nowy flagowiec Samsunga (fot. Samsung)

Współczesne telewizory to jednak nie tylko sama jakość obrazu, ale też “atrakcje” oferowane przez zainstalowany system operacyjny. W Q90, jak w większości telewizorów Samsunga, znajdziemy system Tizen, który oferuje wszystkie podstawowe funkcjonalności oraz dostęp do aplikacji takich jak: Netflix, HBO Go, czy Rakuten. Za szybkość działania odpowiada nowy procesor Quantum 4K.

Jeśli chodzi o inne ciekawe nowości, Samsung Q90 został wyposażony Tryb Ambient (wyświetlanie zdjęć i obrazów ozdobnych) który jest wspierany przez czujnik oświetlenia, aktywnie dostosowujący jasność ekranu do warunków. W zestawie klient dostanie też uniwersalny pilot z obsługą serwisów streamingowych oraz mały, przezroczysty kabel, który w materiałach reklamowych nazywany jest “Prawie Niewidocznym”. Q90 można już dostać w polskich sklepach, w trzech wersjach: 55 cali (9999 złotych), 65 cali (13 999 złotych) oraz 75 cali (19 999 złotych). | CHIP 

> Jeżeli szukacie tańszych telewizorów powyżej 55 cali zajrzyjcie do naszego rankingu. Obecnie liderem zestawienia jest Sony KD-65AF9.