Seks gadżet pokazany podczas tegorocznego CES dostanie jednak nagrodę

Gadżet dla pań o nazwie Osé opracowany przez start up LoraDiCarlo ostatecznie dostanie nagrodę za innowację przyznawaną przez CES. Firma pokazała produkt podczas tegorocznej wystawy. Mikrorobot cieszył się dużym zainteresowaniem i już wówczas otrzymał Innovation Award. Jednak jury wycofało się ze swojej decyzji, a na dodatek zdyskwalifikowało założycielkę start upu, Lorę Haddock i wyprosiło ją z targów.
Seks gadżet pokazany podczas tegorocznego CES dostanie jednak nagrodę

W 2019 r. w kategorii “Robotics and Drones” nagrodzono: 2 odkurzacze, 1 robotyczną deskorolkę, 4 rodzaje zabawek dla dzieci i 1 robot na zakupy. Wygląda na to, że wszystkie potrzeby kobiet są spełnione, prawda?
Fragment listy Lory Haddock do organizatorów CES

Oficjalny powód –  według organizatorów Osé nie pasował do żadnej istniejącej kategorii produktowej targów (co przecież nie przeszkadzało w momencie przyjmowania zgłoszenia od firmy) i nie wchodzą w grę żadne powody obyczajowe. Lora Haddock przypomniała wówczas wystawcom, że kilka lat wcześniej na CES pokazywany był seks robot dla panów oraz specjalny pokój z porno Virtual Reality. Wówczas nie było mowy o braku stosownej kategorii. Ostatecznie, po czterech miesiącach od targów w Las Vegas producent gadżetu firma LoraDiCarlo otrzymała oficjalne przeprosiny i nagrodę CES 2019 Innovation Award.